romek
czwartek, 18 lutego 2016, 08:00

Wielkie przygotowania w KS-ie Bronowice. Wszystkie siły idą na awans

56c371eb0804f_o,size,969x565,q,71,h,0359c1Piłkarze KS-u Bronowice kilka sezonów z rzędu bezskutecznie biją się o awans. Zimą trenują tak intensywnie, że tym razem dobre wyniki na wiosnę po prostu będą musiały przyjść.

Walka w klasie B rozpocznie się dopiero w kwietniu, ale KS Bronowice wznowił treningi już w połowie stycznia. – Jak na standardy ligi okres przygotowawczy rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, choć w odpowiednim czasie, aby założenia przygotowań zostały należycie zrealizowane – opowiada Artur Szyba, szkoleniowiec BRW.

Założeń jest niezwykle sporo i, jak na niższe ligi, są imponująco rozbudowane. Duet trenerski (drugim szkoleniowcem KS-u jest Łukasz Chwiejczak) wprowadza w B-klasowym zespole treningi znane w profesjonalnym futbolu.

– Przygotowania będą przede wszystkim ukierunkowane na zbudowanie szeroko pojętej formy fizycznej zawodników w każdym jej aspekcie. Potem przejdziemy do pracy nad elementami stricte piłkarskimi oraz bardzo ważnymi elementami wolitywnym, to znaczy wytrwałością w dążeniu do celu, konsekwencją działania, zdolnościami automobilizacji, optymalnego zaangażowania – mówi Szyba. – Zależy nam aby zespół prezentował wysoki poziom fizyczny, piłkarski, ale przede wszystkim aby był stabilny psychologicznie.

Sparingpartnerzy nawet z 4. ligi

Lublinianie planują też regularnie sparować. Mecze kontrolne rozgrywać będą co tydzień, aż do startu ligi. – Wszyscy nasi przeciwnicy to zespoły grające o klasę wyżej – LZS Krężnica, LKP Turka, Rohland tuszów, Oleśnia Oleśniki, Błekitni Dys, a także czwarto ligowe rezerwy Górnika Łęczna. Wyżej notowani sparing partnerzy to dla nas idealna możliwość do sprawdzenia sił oraz korygowania procesu treningowego – zaznacza szkoleniowiec.

W pierwszym meczu kontrolny, w którym w niedzielę zmierzyli się z LZS-em Krężnicą Jarą, gracze BRW ulegli 1:2. Z kolei w najbliższy weekend będą sparować z LKP Turka.

Zespół z Bronowic już w pierwszej rundzie charakteryzował styl gry z wyższych lig. Po długiej przerwie zimowej wiosną może być pod tym względem jeszcze lepiej. – Chcemy, by BRW cechowała wysoka kultura gry, pełne zaangażowanie, wola walki i głód zwycięstwa – mówi Szyba. Ten ostatni jest zwłaszcza istotny, bo lublinianie po kilku latach nieskutecznej gonitwy za pierwszym miejscem w lidze chcieliby w końcu awansować.

I ty możesz powalczyć o awans

Do tego potrzebują wzmocnień. Rekrutacja do KS-u jest aktualnie otwarta. – Przerwa w rozgrywkach jest doskonałym momentem, aby dołączyć do drużyny. Dobre występy w meczach kontrolnych mogą być przepustką do pierwszej „11” w lidze. Dlatego wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu lub zapraszamy na trening – zachęca trener.

Więcej informacji na http://bronowicelublin.futbolowo.pl

kurierlubelski.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.