romek
wtorek, 9 lutego 2016, 16:14

Z podwórka na stadion / Wojciech SZCZĘSNY o dzieciństwie i początkach kariery…

szczWojciech Szczęsny, bramkarz Reprezentacji Polski i Arsenalu Londyn,
wypożyczony w tym sezonie do włoskiej Romy, odpowiada na pytania o
dzieciństwie i początkach swojej kariery, ale nie tylko. Próbuje przewidzieć, jak kształtuje się przyszłość naszej piłkarskiej reprezentacji i kto, obok Bartosza Kapustki, będzie w przyszłości podstawowym zawodnikiem tej kadry.

***

DROGA Z PODWÓRKA NA STADION ZAJĘŁA MI…
= Zacząłem trenować jak miałem osiem lat. Na podwórku zacząłem grać pewnie jak miałem ze trzy. Na życie poprzez piłkę zacząłem zarabiać w wieku 16 lat. Moja droga jednak nadal się nie skończyła, trwa cały czas. Myślę, że każdemu potrzeba 10 lat porządnych treningów, przykładania się i ciężkiej pracy, żeby można było rachunki zapłacić.

MECZ, KTÓRY PRZEWRÓCIŁ MOJE ŻYCIE DO GÓRY NOGAMI…
= Staram się nie zmieniać swojego życia przez jeden dobry albo słaby występ. Wiadomo, że jestem bardzo ambitnym człowiekiem, ale jeden mecz nie zmienia mojego życia, nie niszczy go. Ani nie sprawia, że odlatuję na inny świat. Staram się twardo stąpać po ziemi. Myślę, że najważniejsze takie mecze to te, które wygrywały nam trofea w Arsenalu, czyli dwa razy finał Pucharu Anglii b- w 2014 i 2015 roku. Te spotkania dawały mi najwięcej satysfakcji.

Pełny wywiad: https://youtu.be/gO0aHE0MHgM

rk


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.