romek
poniedziałek, 25 stycznia 2016, 07:51

Tygodnik OPINIE / Edmund KOPERWAS trenerem Gromu Kąkolewnica

mundekWraz z Nowym Rokiem nastąpiły zmiany na stanowisku trenera w GROMIE Kąkolewnica. Były  już  trener GROMU Daniel Wajszczuk zaproponował, by jego obowiązki przejął obecny trener Orląt, Edmund Koperwas (foto).

Nowy Rok przyniósł zmiany w klubie KS GROM Kąkolewnica. Po 5 latach, Daniel Wajszczuk, trener i zawodnik klubu oddał swoje stanowisko Edmundowi Koperwasowi. Na stronie klubu piłkarskiego w Kąkolewnicy widnieją podziękowania dla byłego już trenera oraz uzasadnienie wyboru nowego trenera GROMU. „To co udało Ci się wspólnie stworzyć wraz z zawodnikami w przeciągu tego okresu to było coś wspaniałego. Z taką osobą można konie kraść. Wzajemne zaufanie i zaangażowanie oraz wiara w to co się robi, pozwoliło nam na osiąganie dobrych wyników oraz bardzo dobrą atmosferę w drużynie. W tym okresie udało się zrobić dwa awanse, z klasy A do klasy okręgowej oraz z klasy okręgowej do IV ligi. Dzięki – za to że dalej pozostajesz do dyspozycji jako zawodnik. Jesteśmy przekonani, że wybór Edmunda Koperwasa na nowego trenera GROMU jest jak na nasze warunki optymalny i wierzymy, że będzie to trafne rozwiązanie, które przyniesie korzyści sportowe nam wszystkim.” – pisali zawodnicy GROM-u.

35-letni Edmund Koperwas w zawodzie trenera pracuje blisko 14 lat. W pełni w trenowanie innych zawodników zaangażował się po odniesieniu kontuzji w wieku 27 lat, kiedy zmuszony był przerwać swoją przygodę z piłką. To trener z powołania, bardzo angażujący się w swoją pracę. – W trakcie prowadzenia treningu powinien być nie tylko trenerem, ale też wspaniałym wychowawcą. Takim drugim ojcem – mówił kiedyś Edmund Koperwas w wywiadzie dla magazynu „Grot”.

Nowy trener drużyny seniorów pełni również obowiązki trenera drużyny juniorów starszych w Orlętach Radzyń. W GROMIE gra obecnie czternastu jego byłych podopiecznych. Zawodnicy przeszli szkolenie w drużynach młodzieżowych radzyńskich Orląt, a obecnie grają w GROMIE. (KP)

tygodnikopinie.pl/Fot.: www.orleta-spomlek.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.