romek
niedziela, 24 stycznia 2016, 13:10

WŁÓKNIARZ Frampol / Dobrze u siebie, słabo na wyjazdach

frampolPo piętnastu kolejkach zamojskiej klasy okręgowej sezonu 2015/2016 Włókniarz Frampol zajmuje 11. miejsce w tabeli.

W ubiegłym sezonie Włókniarz zajął miejsce w strefie spadkowej, ale skorzystał na rezygnacji z awansu Olendra Sól, gdyż zgodnie z regulaminem w tej sytuacji w lidze utrzymał się najwyżej sklasyfikowany zespół.

Do rozgrywek nowego sezonu Włókniarz przystąpił praktycznie w niezmienionym składzie oparty w większości na miejscowych zawodnikach, którzy grają za darmo. Warto zaznaczyć, że ekipa z Frampola jest jedną z najmłodszych, jak nie najmłodszą drużyną w lidze. – Mamy bardzo młody zespół, który tworzą uczniowie szkół licealnych oraz studenci. W obecnej drużynie grają tylko te osoby, dla których piłka to hobby i forma spędzania wolnego czasu. Zawodnicy grają za darmo zostawiając na boisku swoje zdrowie. – wyjaśnia szkoleniowiec Włókniarza Frampol Mirosław Kubina.

Zespół pierwszą część rozgrywek zakończył na 11 pozycji z dorobkiem 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek). – Nasza gra na własnym boisku wygląda dobrze. Na siedem rozegranych spotkań wygraliśmy pięć oraz jeden zremisowaliśmy z faworyzowaną Victorią Łukowa/Chmielek. Problem jest na wyjazdach, gdzie nie udało nam się zdobyć choćby punktu. Kilka razy było blisko, jednak chyba brakowało doświadczenia i boiskowego cwaniactwa. Ponadto często w istotnych momentach meczu przytrafiały nam się niepotrzebne czerwone kartki i wszytko się sypało. Mamy młody zespół więc moi piłkarze nabierają doświadczenia. Mam nadzieję, że po tej rundzie zawodnicy wyciągną konsekwencje z tych sytuacji. Zresztą będziemy nad tym pracować w okresie przygotowawczym. – dodaje trener Kubina.

Zimą w kadrze Włókniarza na pewno nie będzie rewolucji. – Na dzień dzisiejszy w naszym zespole nie zaszły żadne zmiany. Fajnie by było gdybym miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, którzy grali w pierwszej części sezonu. Mam nadzieję, że nikt nam nie wyjedzie za granicę. Oczywiście jesteśmy otwarci także na nowych graczy, jeżeli ktoś się zgłosi to na pewno damy mu szansę. A przydało by nam się ze dwóch doświadczonych zawodników. W okresie przygotowawczym zagramy z Iskrą Krzemień, Gryfem Gmina Zamość, Orionem Dereźnia Solska, Victorią Łukowa/Chmielek, Sokołem Zwierzyniec oraz Janowianką Janów Lubelski. Być może także w okresie ferii zimowych uda nam się zmierzyć z Pogonią Łaszczówka i Błękitnymi Obsza.

cosmos-jozefow.futbolowo.pl

PS. Włókniarz Frampol zajmuje 11. miejsce w tabeli V ligi zamojskiej.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.