romek
niedziela, 17 stycznia 2016, 09:00

Łukasz WIECH (Śląsk Wrocław): – Nie mozna bać się podejmowania ważnych decyzji

 zf915_wiech-2Łukasz Wiech to wychowanek BKS Lublin z uzdolnionego klubowego rocznika 1997. W sierpniu 2013 roku trafił do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska jego talent piłkarski się rozwija. Ma już na swoim koncie 4 występy w reprezentacji Polski U-18, występuje z powodzeniem w III–ligowych rezerwach Śląska, trenuje z pierwszą drużyną i wytrwale czeka na swoją szansę w ekstraklasie.

U progu nowego roku zapytaliśmy w krótkim wywiadzie Łukasza o miniony rok, plany na przyszłość i co życzyłby naszym młodym piłkarzom.

***

= Jak upłynął Ci ostatni rok?

Łukasz Wiech: = Miniony rok był dla mnie bardzo udany, żeby nie powiedzieć najlepszy w mojej dotychczasowej karierze. Rundę wiosenną zaczynałem jeszcze trenując i grając w juniorach, jednak w marcu po tym jak dostałem powołanie do reprezentacji Polski dostałem również szanse od sztabu pierwszej drużyny. Na koniec zadebiutowałem też w drugim zespole. Od tamtej pory jestem już w szerokiej kadrze pierwszej drużyny, a swoje mecze na jesieni rozgrywałem w trzecioligowych rezerwach. Jeśli chodzi o mój rozwój to myślę ze nastąpił duży progres, ponieważ trenowanie z jednymi z najlepszych piłkarzy w Polsce w takim wieku daje ogromne możliwości. Gra z seniorami na poziomie trzeciej ligi również jest bardzo przydatna.

vy94_wiech= W czerwcu kończysz wiek juniora starszego, co dalej?

Łukasz Wiech: = Do końca nie wiem, jakie jeszcze będą ruchy ze strony sztabu pierwszej drużyny. Dużo zależy od tej rundy, jeśli będzie udana wtedy myślę, że już na poważnie zacznę się bić o jakieś większe epizody w ekstraklasie. Jeśli chodzi o mnie to sam bym chciał spróbować swoich sił w jakieś wyższej lidzie niż trzecia i być może pójść na wypożyczenie, ale jak to się potoczy to pokaże czas.

= Czego chciałbyś życzyć naszym młodym piłkarzom, którzy chcieliby pójść twoim śladem?

Łukasz Wiech: = Młodym zawodnikom chciałbym życzyć przede wszystkim zdrowia. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć żeby się nie łamać porażkami, bo to właśnie one budują najbardziej charakter. Nie można się bać się podejmować ryzykownych decyzji.

Łukaszowi dziękujemy i życzymy 2016 roku bez kontuzji, i z jeszcze większymi sukcesami okraszonymi występami seniorskimi na szczeblu centralnym rozgrywek w Polsce.

bkslublin.pl/foto 1- Łukasz Wiech nagradzony podczas podsumowania sezonu 2012/2013 u Wojewody i Marszałka


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.