admin
piątek, 8 stycznia 2016, 22:24

Tomasovia rozpoczęła przygotowania

tks-tomasoviaOd 4 stycznia przygotowują się do rundy rewanżowej III ligi zawodnicy Tomasovii. Na pierwszym treningu stawiło się 19 zawodników, wśród nich jedna nowa twarz.

Swoim podopiecznym trener Jacek Paszkiewicz na dobry początek zafundował 40 minutowy bieg po trasach narciarskich Siwej Doliny przy prawie piętnastostopniowym mrozie, a następnie zaprosił na halę OSiR na krótki, polegający przede wszystkim na rozciąganiu, trening. Właśnie nad wytrzymałością będą w pierwszej kolejności pracować zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego. – Pierwszy tydzień to w główniej mierze praca nad motoryką, testy oraz treningi wprowadzające. Wszyscy moi podopieczni mają teraz sport tester, więc wiedzą, ile mają biegać, jak biegać i robić to w taki sposób, aby nie zakwaszać organizmu. Patrzyłem na chłopaków i było widać gołym okiem, że brakowało im wspólnych zajęć – opisał trener Paszkiewicz.

Wśród 19 piłkarzy, którzy tego dnia pojawili się na treningu, był jeden nowy gracz. To Michał Goral, wychowanek Tomasovii, ostatnio przebywający za granicą. Występuje na pozycji bramkarza i ma 20 lat. Nowych twarzy ma być więcej, ale jeszcze nie teraz. Trener Jacek Paszkiewicz planuje, że testowanych graczy będzie miał do swojej dyspozycji podczas pierwszego już sparingu z Wisłą Puławy, który odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia na obiektach drugoligowca. Jest szansa, że będą to zawodnicy z regionu, którzy obecnie występują w klubach z wyższych lub na podobnym poziomie, co Tomasovia, lig. – Na razie podchodzimy do tego tematu bardzo spokojnie. Mimo wszystko mamy kadrę stabilną, na chwilę obecną wszyscy są zdrowi. Raczkiewicz, Chwała, Skiba i Joniec, czyli filary zespołu są już w pełni do mojej dyspozycji. Z dobrej strony powinni pokazać się młodzi, tacy jak Śrótwa czy Piątkowski. Już jesienią udowodnili, że warto na nich stawiać – skomentował Paszkiewicz.

Oprócz pojedynku z „Dumą Powiśla”, tomaszowian czeka jeszcze 10 meczów kontrolnych. Na pewno nie zagrają w nich Dawid Zawiślak i Sierhij Iwlew. Obaj nie mają za sobą udanej rundy w barwach tomaszowskiego klubu. Młodszy z braci Zawiślaków nie grał zbyt wiele i błysnął tylko w meczach przeciwko Lewartowi Lubartów. Z kolei 31-letni Ukrainiec dostawał o wiele więcej szans, ale zamiast być liderem zespołu, ciągnąć jego grę do przodu, wielokrotnie sprawiał wrażenie mocno zagubionego na boisku. Ponadto nie jest pewna przyszłość drugiego z zawodników zza naszej wschodniej granicy, mianowicie Ihora Paskiwa.

 

Plan sparingów Tomasovii:

17 stycznia – Wisła Puławy
23 stycznia – Lewart Lubartów
30 stycznia – Igros Krasnobród
3 lutego – Avia Świdnik
6 lutego – Stal Kraśnik
13 lutego – Unia Hrubieszów
15/20 lutego – planowany obóz
20 lutego – Huczwa Tyszowce
24 lutego – Lublinianka Lublin
27 lutego – Kryształ Werbkowice
5 marca – AMSPN Hetman Zamość
12 marca – Unia Hrubieszów

źródło: Rewizje Tomaszowskie

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.