romek
wtorek, 5 stycznia 2016, 07:07

Łukasz MRUK (Pogoń 96 Łaszczówka) nie tylko o świeżości z zamieszaniu w Pogoni…

Nasi piłkarze niedługo rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Zanim się obejrzymy to będziemy odliczać dni do wznowienia rozgrywek, które ruszą za lekko ponad dwa miesiące. Kończąc serię wywiadów, zadaliśmy kilka pytań kapitanowi – Łukaszowi Mrukowi. Zapraszamy do lektury…

mrup0

= Pogoń96: Od twojego powrotu do Naszego Klubu minął rok. Jak oceniasz działalność Pogoni 96? Co się zmieniło przez te kilka lat, zanim wróciłeś do Łaszczówki?

= Łukasz Mruk: W klubie od tamtego czasu zmieniło się na prawdę bardzo dużo, uważam że na plus. Jak opuszczałem Pogoń 96 to nie było to wszystko poukładane tak jak jest w tej chwili. Wszyscy wiemy po co tu jesteśmy i do czego dążymy. Przede wszystkim jest więcej ludzi którzy chcą działać na rzecz klubu i którzy służą mu pomocą. Uważam że duży wpływ na poprawę organizacji klubu miał Robert Lomber, właściciel firmy Efektbud. Zyskał duże uznanie i zaufanie pozostałych działaczy dzięki czemu już po roku swojej działalności został Prezesem Zarządu, zastępując Zbigniewa Jeruzala któremu klub też zawdzięcza bardzo wiele. Dużo lepiej wygląda szkolenie, jest kilka grup młodzieżowych, kiedyś o tym nikt nawet nie myślał. Teraz wygląda to bardzo dobrze i mam nadzieje że będzie się to rozwijać z roku na rok. W klubie mamy odpowiedniego trenera i bardzo dobrych piłkarzy, moim zdaniem to najlepszy zespół w historii Naszego Klubu. Podsumowując uważam że Pogoń 96 idzie w dobrą stronę i odpowiednią drogą.

Pogoń96: Lipcowe zamieszanie z posadą trenera miało jakiś wpływ na wyniki w rundzie jesiennej?

Łukasz Mruk: Myślę że trochę tak, ponieważ przez to całe zamieszanie nie przygotowaliśmy się odpowiednio do sezonu. Jak pokazały wyniki dopóki była świeżość to wygrywaliśmy z każdym, a po sześciu kolejkach byliśmy liderem Klasy Okręgowej. Ale świeżość nie trwa wiecznie, potem przyszedł gorszy czas  wyszło to że brakuje nam siły by ciągnąc w takim tempie całą rundę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z powrotu trenera Pawła Babiarza, bardzo zabiegaliśmy o to żeby Paweł do nas wrócił. Jesteśmy pewni siebie mimo tego że ostatnie wyniki nie były najlepsze wiemy na co nas stać i wiem że jak przepracujemy dobrze zimę to będziemy znowu straszyli wszystkich rywali tak jak to było na początku sezonu i że w ostateczności skończymy sezon w pierwszej trójce.

Pogoń96: Jak oceniasz grę drużyny w rundzie jesiennej?

Łukasz Mruk: Tak jak powiedziałem przy poprzednim pytaniu, dopóki była świeżość to było OK. Jak trzeba było korzystać z wytrzymałości wypracowanej w okresie przygotowawczym to wyglądało to znacznie słabiej.

Pogoń96: Który zawodnik zrobił największy postęp i wyróżniał się w minionej rundzie?

mrukŁukasz Mruk: Największy postęp moim zdaniem zrobił Paweł Kielar, jest to bardzo młody chłopak a zarazem bardzo dojrzały, na boisku dużo myśli, i jest bardzo pewny siebie – to jego największy plus. Paweł otrzymał szansę gry w pierwszym zespole i to od razu w pierwszym składzie. Wykorzystał ją maksymalnie, była to dobra runda w jego wykonaniu. Uważam że kiedyś zobaczymy go w dużo wyższej lidze niż Klasa Okręgowa. Drugim zawodnikiem który zrobił duży postęp jest Karol Krawczyk, młody bramkarz którym jesteśmy zachwyceni. Wielkie umiejętności i ogromne zaangażowanie. Nie było nigdy u nas tak dobrego bramkarza w tak młodym wieku. Możemy patrzeć w przyszłość z wielkim optymizmem. Jest jeszcze kilku chłopaków którzy bardzo mocno pukają do drzwi pierwszego zespołu i zanim się obejrzymy będą liderami drużyny. Obok Karola i Pawła na pewno trzeba wyróżnić Michała Nowosada, Michała Kołodziejskiego i Bartka Stępniaka.

Pogoń96: Jesteś kapitanem zespołu, opowiedz kibicom o atmosferze w szatni naszego zespołu. Jest ona dobra czy mogłaby być znacznie lepsza? Często zachowanie pojedynczych zawodników na boisku wskazuje na to że nie jest tam idealnie…

Łukasz Mruk: Uważam że atmosfera mimo wszystko jest dobra. Czasami jak w każdej grupie zdarzają się słabsze dni pojedynczych ludzi. Jakieś drobne nieporozumienia itp. Ogólnie wszystko jest tak jak powinno być, wszyscy się szanujemy i lubimy więc nie ma żadnego problemu.

Pogoń96: Wchodzimy w Nowy 2016 Rok. Myślisz że będzie on lepszy dla Naszego Klubu w porównaniu do poprzedniego?

Łukasz Mruk: Oczywiście że będzie lepszy !. Widać to po zaangażowaniu prezesa, trenera i całego zarządu. Robią wszystko żeby było jak najlepiej. Wierzymy też że dobrze przygotujemy się pod względem sportowym i sprawimy wiele miłych niespodzianek naszym kibicom.

Pogoń96: Jakie są twoje oczekiwania przed okresem przygotowawczym i rundą wiosenną?

Łukasz Mruk: Moje oczekiwania? Wiadomo, chciałbym skończyć sezon na pierwszym miejscu. Dla mnie bez sensu jest grać o cokolwiek innego niż zwycięstwo w każdym meczu i w każdych rozgrywkach w jakich się występuje. Ogólnie myślę że ta runda będzie bardzo dobra w naszym wykonaniu.

pogon96laszczowka.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.