romek
czwartek, 31 grudnia 2015, 10:56

Paweł KIELAR (Pogoń Łaszczówka) * Nastolatek wśród seniorów

Paweł Kielar – jeden z lepszych zawodników naszej drużyny w minionej rundzie. Mimo że drużyna grała mecze lepsze i gorsze to on zawsze trzymał równą formę (zaliczając właściwie jedną większą wpadkę – dwie żółte kartki w ciągu 36 minut w meczu z Cosmosem). W październiku skończył 17 lat, od 2011 roku reprezentuje Nasz Klub, jest to jego pierwszy sezon w którym ma miejsce w pierwszym składzie drużyny seniorów. Zapytaliśmy Pawła o minioną rundę, o jego mocne i słabe strony oraz o plany na rundę wiosenną – jego odpowiedzi w więcej…

Pogoń96: Zagrałeś prawie we wszystkich meczach Klasy Okręgowej w rundzie jesiennej. Był to praktycznie pierwszy taki okres w którym na stałe znalazłeś miejsce w podstawowym składzie. Czy to była dla ciebie dobra runda?

Paweł Kielar: To była moja pierwsza runda w której dostałem taka szanse, cieszę się, że trener mnie docenił i dał mi szanse gry w pierwszej jedenastce. Uważam że to była dobra runda w moim wykonaniu, starałem się dawać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony.

Pogoń96: Czemu zawdzięczasz to że jesteś podstawowym zawodnikiem Pogoni 96 Łaszczówka? I co twoim zdaniem ma na to największy wpływ?

Paweł Kielar: Zawdzięczam to przede wszystkim trenerowi Pawłowi Babiarzowi, ponieważ to on mnie przygotował do gry w seniorach i już w wieku 15 lat dał mi szanse w sparingach. Uważam, że dużo mi to pomogło a przede wszystkim dzięki temu nabrałem pewności siebie. Moim zdaniem największy wpływ ma charakter oraz ciężka praca na treningach i poza nimi.

kielar99

Paweł Kielar na starcie kariery.

Pogoń96: Jaki jest twój największy atut na boisku, a co jest największym mankamentem?

Paweł Kielar: Moim największym atutem jest to, że jestem pewny siebie na boisku. Staram się nie myśleć, że coś mi nie wyjdzie. Dużo zyskuje też dzięki maksymalnemu zaangażowaniu i walce bez względu na okoliczności. Głównym mankamentem jest  siła fizyczna, mam tego świadomość. W tej chwili  pracuję na siłowni, dostałem też indywidualną „rozpiskę” od trenera, jakie ćwiczenia mogę wykonywać w domu. Robię wszystko żeby poprawić ten element.

Pogoń96: Jakie masz oczekiwania przed okresem przygotowawczym i rundą wiosenną?

Paweł Kielar: Oczekuje, że to będzie ciężko przepracowany okres który dobrze przygotuje cala drużynę do rundy wiosennej i do tego by spokojnie powalczyć o miejsce w pierwszej piątce.

pogon96laszczowka.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.