romek
środa, 30 grudnia 2015, 06:20

3:3 / Michał BANDOSZ (Wisła Józefów): – Jesteśmy w piłkarstwie „Na +”

michal-bandosz-253-1441436102= Jak trener Wisły Józefów ocenia 2015 rok?

= Rundę jesienną możemy uznać za udana  – ale za super mecze w Pucharze Polski zapłaciliśmy słabsza gra w lidze i  stąd takie miejsce i wynik punktowy w końcówce. Tylko w pierwszym meczu rundy pokazaliśmy charakter z Trzebiesza, potem było już coraz słabiej. Trochę byłem zawiedziony ich postawą zawodników, może dlatego że mieszkamy w rejonie sadowniczym i nie mieliśmy czasu na pełne przepracowanie jednostek treningowych, zawsze kogoś brakowało. To co było naszą siłą wcześniej – w ostatnim meczu z Leśniczówką nie zadziałało (4:5).

= Największe plusy drużyny?

= Na „+” zaskoczył mnie najstarszy Rafał Pęczkowski, bo okazuje się że  i 33-latek  potrafi zmienić swoje przyzwyczajenia i grać zespołowo i to na dobrym poziomie.  Drugi „+” to Kamil Furdal – typowy człowiek od czarnej roboty w środku pola,  bez niego dużo tracimy w jakości naszej gry. Jego postawa mnie nie dziwi bo Kamila znam ze wspólnej gry w Opolaninie. W pucharach  stanowiliśmy zespól jaki chciałbym widzieć cały czas… Kapitalna przygoda.

= O co Wisła powalczy wiosną – jesienią pokazaliście się Lubelszczyźnie, taki mały klub i w PP doszedł do rundy, w której faworytami są już ligowcy. Wam przyszło zagrać z Avią Świdnik. Chwilami miałem wrażenie, ze jesteście w swoim środowisku takimi bohaterami, jakimi stali sie w 1978 roku piłkarze Orionu Niedrzwica, którzy grając w klasie B dotarli do rund centralnych PP.

= To magia pucharów. My za te niespodziewane sukcesy zapłaciliśmy stratą punktów w lidze. Teraz dużo czasu na przemyślenia i treningi, chciałbym, żeby frekwencja była większa. Dużo pracy przed nami. Ale, moim zdaniem, Wisła się rozwinie, bo bakcyl sportu został „zasiany”, mamy infrastrukturę na poziomie, zmienia się spojrzenie na sport jako ważna część zdrowia. Władze patrzą inaczej na sport w szkołach i na zajęcia pozaszkolne.

= Czego  życzyć w Nowym 2016 roku?

= Żeby nie był gorszy! Na pewno nie powalczymy już w PP tak jak w 2015, ale będziemy grać o wygrane i najlepsze miejsce.

lp.pl/hsm

PS1. Trener Wisły zainspirował nas do powołania nowej rubryki  na łamach portalu. Jej winietka „Na +…”.

PS2. Wisła Józefów zajmuje 3. miejsce a tabeli klasy B ze stratą 2 punktów do lidera Czarnych Puszno Godowskie) o wicelidera Vikingu Leśniczówka).

lp.pl/hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.