romek
środa, 4 listopada 2015, 07:59

MIĄCZYN / Piotr WELCZ po 10 latach odszedl z Olimpii, nowym szkoleniowcem KACZORUK

Kryształ z Puch. St. Kaczoruk JarosławW Olimpii Miączyn skończył się pewien ważny rozdział. Po dziesięciu latach pracy w klubie z posadą trenera pożegnał się Piotr Welcz. Jego następca, Jarosław Kaczoruk (foto jako zawodnik Kryształu Werbkowice) ma za zadanie obronić klasę okręgową w Miączynie. Zadanie ma karkołomne.

Do widoku Piotra Welcza na ławce trenerskiej Olimpii niemal wszyscy zdołali się już przyzwyczaić. Szkoleniowiec w ciągu dziesięciu ostatnich lat przeszedł wraz z drużyną kolejne szczeble rozgrywkowe, zaczynając od klasy B. W 2008 roku przyszedł pierwszy awans – do klasy A, a cztery lata później w Miączynie znów wystrzeliły szampany, tym razem z powodu promocji do klasy okręgowej. Oprócz dobrych wyników z drużyną seniorów Welcz mógł pochwalić się także małymi sukcesami osiąganymi z drużynami młodzieżowymi. W poprzednim sezonie juniorzy starsi dzielnie rywalizowali w wojewódzkiej pierwszej lidze z takimi drużynami jak Motor Lublin czy Górnik Łęczna.

Na początku br. szkoleniowiec otrzymał wyróżnienie od Czytelników „Kroniki Tygodnia” w Plebiscycie Piłkarskim. Wydawało się wówczas, że dobra passa nie będzie miała końca. A jednak…

O ile poprzedni sezon udało się dokończyć bez zbędnych emocji, to obecne rozgrywki nie przebiegają w spokojnej atmosferze. Wręcz przeciwnie, Olimpia mocno dołuje i obecnie jest najsłabszą ekipą w całej stawce. Coraz częściej mówiło się o wyczerpaniu pewnego modelu współpracy trenera z zawodnikami. Trudno było o inne wnioski skoro frekwencja na treningach była tragiczna – raptem kilku zawodników, a zdarzały się nawet sytuacje, kiedy to treningów nie było w ogóle.
Do ostatecznego rozwodu doszło w ubiegłym tygodniu.

Czytaj więcej w Kronice Tygodnia!

kronikatygodnia.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.