romek
poniedziałek, 2 listopada 2015, 08:54

Wspomnienie / W kwietniu 2015 odszedł Mariusz TELKA

TELA-408x500W kwietniu br. do kibiców futbolu w Świdniku dotarła bardzo smutna wiadomość. W wieku 44 lat zmarł były piłkarz Avii – Mariusz Telka. Grał najczęściej na prawej stronie pomocy, był sympatycznym i koleżeńskim człowiekiem. Niestety w tak młodym wieku przegrał walkę z chorobą.

Mariusz Telka był wychowankiem Granatu Skarżysko-Kamienna. Przed rundą wiosenną sezonu 1993/94 dołączył do II-ligowej drużyny FKS Avia prowadzonej wówczas przez trenera Bronisława Waligórę. Koszulkę w żółto-niebieskich barwach zakładał do końca sezonu 1996/97. Przed rundą jesienną kolejnych rozgrywek przeszedł do Siarki Tarnobrzeg. Avię w II lidze reprezentował w 133 meczach zdobywając w nich 6 bramek.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Mariusza Telkę kibice mogli oglądać między innymi na boiskach lig amatorskich, gdzie grał w różnych turniejach organizowanych m.in na terenie Skarżyska-Kamiennej.

Pokój jego duszy.

JacK / foto: archiwum Avii Świdnik


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.