V Liga LUBLIN / Na piaseckim Kościelcu „Dudi” show!!!!!! « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
poniedziałek, 12 października 2015, 06:13

V Liga LUBLIN / Na piaseckim Kościelcu „Dudi” show!!!!!!

DUDA-500x375W X kolejce spotkań lubelskiej klasy okręgowej piłkarze Piaskovii na własnym stadionie zdeklasowali drużynę Orłów wygrywając aż 5:0! Katem ekipy z Kazimierza Dolnego został Adrian Duda. Popularny „Dudi” zameldował się na placu gry dopiero na ostatnie 25 minut. Nawet tak krótki czas pozwolił mu na skompletowanie hat-tricka. Mało tego. Golkipera przyjezdnych trzykrotnie pokonał w ciągu zaledwie kwadransa!!!

Wynik już w 4 minucie celną główką „otworzył” Michał Czarnecki. Wynik na 2:0 w 25 minucie ładnym strzałem w długi róg bramki gości podwyższy Przemysław Ziętek. Zespół z Kazimierza Dolnego nie miał wiele do powiedzenia w tej części meczu. Ataki przyjezdnych były sporadyczne i niezbyt groźne.

Strzałem w przysłowiową „dziesiątkę” okazała się decyzja trenera Sławomira Pasierbika z 65 minuty spotkania. W miejsce bardzo dobrze spisującego się dziś Czarneckiego na placu gry pojawił się Adrian Duda. Od razu piłka pod bramką po prostu sama szukała „Dudiego”. Praktycznie każda akcja ofensywna Piaskovii kończyła się właśnie jego strzałem. Duda w ciągu kwadransa zdobył aż trzy bramki, a sytuacji do powiększenia tego dorobku miał drugie tyle. Wyśmienitej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał również Robert Wójcik, który na kwadrans przed zakończeniem meczu zmienił Przemysława Ziętka.

Piaskovia Piaski – Orły Kazimierz 5:0 (2:0)
Bramki: Czarnecki (1), P. Ziętek (21), Duda (69, 85, 86).

Piaskovia: Kurzępa – Szyndler, Olender, Bloch, Wargol, Czarnecki (65 Duda), Szklarz (80 Wnuk), Farotimi, Gawryluk, Strug (M. Ziętek), P. Ziętek (75 Wójcik).

Orły: Karaś – D. Dusiński, Stolarek, P. Dusiński, Żybura, Paczka, Budzisz, Kusyk, Pyśniak (59 Dryk), Radzikowski, Miroński.

***

Z bagażem pięciu goli wyjechali z Piask gracze Orłów Kazimierz. Lider z Poniatowej także pewnie wygrał. Za to „pełny” dramat gościw Krzemieniu – podopieczni Radosława Steca ponownie gonili wynik – tam razem zabrakło czasu. Jesień coraz ciekawsza.

Pozostałe wyniki

KS Dąbrowica – Płomień Trzydnik Duży 2:1 (1:1)
Bramki: Byś (23), Michoński (68) – Gromadzki (38).

Granit Bychawa – Tajfun Ostrów Lubelski 4:1 (2:0)
Bramki: Flis (25), Cioch (30), Popławski (65), Pietrzak (75) – K. Borówka (60).

Stal Poniatowa – POM Iskra Piotrowice 3:0 (0:0)
Bramki: Frączek (53 z karnego), Czarnecki (63), Parada (87).

Tęcza Bełżyce – LKS Wierzchowiska 5:2 (3:1)
Bramki: Kowalski (5, 30), Młyniec (24), Wołowski (70), Suski (88).

GKS Niemce – MKS Ruch Ryki 3:1 (2:1)
Bramki: Łoś (23 z karnego), Urbaś (36), Voroniuk (81) – Jabłoński (42).

Iskra Krzemień – Perła Borzechów 4:3 (1:0)
Bramki: Widz (30), D. Zduniewicz (47), Pachuta (50), Prejs (78 z karnego) – H. Poleszak (67), R. Poleszak (71), R. Paszkowski (79).

Unia Wilkołaz – Wisła II Puławy 4:1 (1:1)
Bramki: Górski (23), Dul (60), Marzec (76), Miazga (86) – Drapsa (43).

Klasa okręgowa 2015/2016, grupa: Lublin

1. Stal Poniatowa 10 25 8 1 1 25-7
2. Piaskovia Piaski 10 22 7 1 2 23-13
3. Wisła II Puławy 10 19 6 1 3 28-22
4. GKS Niemce 10 19 6 1 3 28-19
5. POM Iskra Piotrowice 10 19 6 1 3 21-16