romek
niedziela, 27 września 2015, 06:01

Puchar Polski / B i A klasa piszą pucharową historię * Wisła Józefów – Avia Świdnik * Głusk – Lublinianka

PP-500x339Wczoraj w siedzibie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego. Wśród siedmiu drużyn jakie na tym etapie pozostały na „placu boju” jest III-ligowa Avia. Świdniczanie w minioną środę w 1/8 finału wyeliminowali IV-ligowego Powiślaka zwyciężając w Końskowoli 2:1!

Teraz podopiecznych trenera Jacka Ziarkowskiego czeka jeszcze bardziej „egzotyczna” wyprawa na pucharową potyczkę. „Ślepy los” przydzielił żółto-niebieskim za rywala B-klasową Wisłę Józefów. O ostatnich pucharowych wynikach rywala trudno cokolwiek powiedzieć, bowiem we środę józefowianie wygrali walkowerem z IV-ligowym Opolaninem. Gracze z Opola stawili się na spotkanie z nieważnymi kartami zdrowia… Natomiast w poprzedniej rundzie Wisła miała wolny los. Wcześniej wyeliminowała B-klasową Perłę Rudnik (2:1) i A-klasową Garbarnię Kurów (3:2) oraz przedstawiciela klasy okręgowej Ruch Ryki, w rzutach karnych 4:2, gdzie w meczu był remis 3:3.

***

Komplet pary 1/4 finału Pucharu Polski LZPN poniżej. Mecze odbędą się we środę 14 października br., o godz. 15.45.

* Wisła Józefów (B klasa) – Avia Świdnik (III liga)

* KS Lublin (niezrzeszony) – Górnik II Łęczna (IV liga)

* GLKS Głusk (A klasa) – Lublinianka (III liga)

* Wolny los – Motor Lublin (III liga).

lsw24.pl/JacK

PS. Ciekawostka – w 1978 roku puchar LZPN zdobył B-klasowy wówczas Orion Niedrzwica Duża (w finale 2:1 z Lublinianką).


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.