admin
piątek, 25 września 2015, 19:25

Przed nami pierwszy mecz Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016 we Lwowie. Już w najbliższą środę o godz. 20:45 na płytę boiska Areny Lwów wybiegną jedenastki Szachtara Donieck oraz francuskiego PSG. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wyjazd na ten mecz z Biurem Podróży Quand. Zapraszamy także na kolejne wyjazdy na spotkania Szachtara Donieck: ze szwedzkim Malmo FF (3.11.) oraz wielkim Realem Madryt (25.11.)!

Tymczasem przypominamy nasz ubiegłoroczny wyjazd do Lwowa z Biurem Podróży Quand na mecz Szachtar Donieck – Athletic Bilbao.

baner2

IMG_4104Za nami 5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. Znamy już kilka drużyn, które zapewniły sobie już awans do fazy pucharowej tych rozgrywek. Wśród zespołów, które zagrają na wiosnę o Puchar Europy jest także Mistrz Ukrainy – Szachtar Donieck, który we wtorkowym spotkaniu grupy H musiał uznać wyższość Atheletic Bilbao. Pomimo porażki 0:1, Szachtar zapewnił sobie drugie miejsce w grupie premiujące awansem, gdyż w rozgrywanym wcześniej spotkaniu BATE Borysów straciło szanse na wyjście z grupy ulegając na własnym terenie FC Porto 0:3. Drużyna z Portugalii tym samym została zwycięzcą grupy, mimo iż czeka ją jeszcze spotkanie z Szachtarem Donieck.

IMG_4210

Pomimo mroźniej pogody na trybunach Areny Lwów nie brakowało kibiców. Stadion po raz kolejny został zapełniony przez fanów Szachtara. Na meczu nie zabrakło również sympatyków drużyny z Bilbao, którzy licznie przybyli do Lwowa, aby dopingować swój zespół.

IMG_4232

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wielu bramkowych sytuacji. Jedyną, klarowną sytuację w tej części spotkania miał Szachtar – w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Brazylijczyk Taison, jednak uderzył on prosto w dobrze ustawionego w bramce drużyny z Bilbao Gorkę Iraizoza. Swojego szczęścia próbował również dwukrotnie Alex Teixeira, jednak i jemu nie udało się trafić do bramki Hiszpanów.

IMG_4252

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Iraizoza. Jednak to Athletic Bilbao pierwszy cieszył się ze strzelonej bramki. W 68. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Benat Extebarria, a Mikel San Jose dokładając tylko nogę skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Pyatov’a. Stracona bramka pobudziła gospodarzy. Ostatnie 20 minut meczu, to ataki Szachtara na bramkę Hiszpanów i groźnie kontrataki Basków. W ostatnich minutach spotkania Szachtar był bliski wyrównania, jednak lecącą do bramki po strzale Marlos’a piłkę ręką wybił Mikel Balenziaga. Mimo protestów ukraińskich piłkarzy prowadzący spotkanie Mark Clattenburg nie zdecydował się wskazać ręką na jedenasty metr.

IMG_4086

Dzięki zwycięstwu Athletic Bilbao przybliżył się do zajęcia 3. miejsca w grupie H i gry wiosną w Lidze Europejskiej. Z kolei Szachtar Donieck przegrywając spotkanie stracił szanse na wygranie grupy, jednak jest już w tej chwili pewny występu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w przyszłym roku.

IMG_4253

Szachtar Donieck – Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
68′ Mikel San José

Szachtar:
Pyatov – Kucher, Stepanenko, Adriano, Shevchuk, Fernando (77′ Fred), Douglas Costa (68′ Marlos), Taison (71′ Bernard), Teixeira, Srna, Rakitskiy

Athletic:
Iraizoz – San José, Benat, Iturraspe, Óscar de Marcos, Susaeta (65′ Aduriz), Etxeita (32′ Gurpegi), Rico, Muniain (88′ Lopez), Viguera, Balenziaga

Sędzia: Mark Clattenburg (Anglia)

Widzów: 33 489

baner2

Komentarze do 'Zapraszamy do Lwowa na Ligę Mistrzów (przypomnienie wyjazdu na mecz Szachtar Donieck – Athletic Bilbao 0:1)' (1)
  • kiepski7 lat temu Bezpośredni link

I Ja tam byłem i …… . Mecz sprzedany przez Szachtar – opinia kibiców Szachtara już po 10 minutach meczu