romek
środa, 23 września 2015, 07:32

Ciekawostka / Tubilewicz też strzelał jak Lewandowski * W Siennicy wbił nawet 6 goli…

tubilewiczW lipcu 2000 roku Grzegorz Tubilewicz (foto drugi z lewej, dzisiaj sędzia piłkarski) w wyjazdowym meczu z Bratem Siennica Nadolna strzelił 6 goli (wynik 6:0) dla Startu Krasnystaw. To był jego kolejny wyczyn strzelecki, jako że wcześniej w jednym ze spotkań wbił do siatki rywala 5 bramek.

W latach 80-tych Tubilewicz należał do najlepszych strzelców ligi w której grał Start. Zasłynął z tego, że strzelał po kilka bramek jako rezerwowy, a więc wchodząc do gry w czasie trwania meczu. Często gole te decydowały o zwycięstwach Startu. Świetnie ustawiał się w polu karnym, idealnie strzelał głową, wreszcie wykorzystywał swój naturalny instynkt „łowcy bramek” – potrafił przystawić nogę aby dobić odbitą przez bramkarza piłkę, zmienić kierunek lotu piłki do bramki, tak że mijała bramkarza, a także kiwnąć na kilku metrach i bez sygnalizacji strzelić do siatki.

Strzeleckie osiągnięcia Tubilewicza dostrzegł fachowy tygodnik „Piłka Nożna”, który poświecił mu artykuł zatytułowany „Super-rezerwowy”.

Postać Tubilewicza przypominamy w związku z wejściem z ławki rezerwowych do gry Marcina Watraka z Łady Biłgoraj, który wbił dwie bramki Orkanowi Bełżec. Nie jest to wyczyn na miarę Tubilewicza, ale z pewnością dowodzi tego, że nawet wchodząc z ławki można zostać gwiazdą zabłysnąć.

Światowa piłka zna wiele przypadków zawodników, którzy zasłynęli wchodząc do gry z ławki. Chris Fairclough z Liverpoolu dał się poznać nie tylko na Wyspach Brytyjskich.  A któż nie pamięta słynnego finału  Pucharu Zdobywców  Pucharów w 1098 roku i meczu Chelsea – VfB Stuttgart. W 71 minucie gry na boisko wszedł Gianfranco Zola i jego pierwszy kontakt z piłką to wykończenie bajecznej akcji kolegów. Gol – majstersztyk. Chelsea wygrywa 1:0. Gol pada w 71 minucie gry.

rd

PS.Tekst publikowaliśmy w 2013 roku. A może wy znacie piłkarzy, których sława rodziła się na ławce rezerwowych (?).


Komentarze do 'Ciekawostka / Tubilewicz też strzelał jak Lewandowski * W Siennicy wbił nawet 6 goli…' (2)
  • peter7 lat temu Bezpośredni link

    Tubil to miał…!

  • w7 lat temu Bezpośredni link

    Tubilewicz był niesamowity, trener Bartosiewicz specjanie sadzal go na lawie, żeby wchodzil z ławki i strzelał… Chyba nawet taki przesąd się utrwalal, że jak wyjdzie w I skladzie – to nie będzie strzelal.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.