romek
wtorek, 22 września 2015, 05:05

65 lat MOTORU Lublin! / Na ARENIE zagra Śląsk Wrocław

arena-lublinZnamy już szczegóły planowanego od kilku miesięcy jubileuszu. W sobotę 10 października w ramach obchodów 65-lecia istnienia Motoru odbędzie się szereg imprez na Arenie Lublin. Głównym wydarzeniem będzie mecz pomiędzy Motorem Lublin a Śląskiem Wrocław.

W dniu dzisiejszym na Arenie Lublin odbyła się konferencja prasowa na której poinformowano o jubileuszowym meczu ze Śląskiem Wrocław, który w ramach obchodów 65-lecia zostanie rozegrany 10 października (sobota) o godzinie 17:30 na Arenie Lublin. Od kilku miesięcy przedstawiciele klubu i kibiców planowali obchody jubileuszu. Z uwagi na rozgrywki ekstraklasy, których praktycznie nie sposób przełożyć, jedyną możliwością było zaplanowanie jubileuszu w terminie, w którym swoje mecze rozgrywa pierwsza reprezentacja. Wówczas drużyny z ekstraklasy mają wolne i planują w tym czasie mecze kontrolne lub gierki wewnętrzne. Jedynym takim terminem, w którym mecz mógł się odbyć jest właśnie 10 październik.

Jeszcze w godzinach przedpołudniowych na błoniach Areny rozpocznie się festyn rodzinny z różnego rodzaju atrakcjami dla najmłodszych. Konkursy, części artystyczne a także zabawy pod okiem doświadczonych animatorów. Wszystkie dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z przygotowanych atrakcji tj. dmuchane zjeżdżalnie, miękka góra czy malowanie twarzy w barwy Motoru i Śląska. Starsi kibice będą mogli obejrzeć na telebimie historyczne mecze Motoru, które będą wyświetlane przez cały czas działania miasteczka. W miasteczku eventowym będzie zaplecze gastronomiczne: grill, wata cukrowa, popcorn itp. W godzinach popołudniowych równolegle na boisku bocznym Areny zaplanowano sportowe imprezy towarzyszące.

W spotkaniu z mediami wzięli udział: Waldemar Leszcz – Prezes Motoru Lublin S.A., Jakub Kosowski – Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „MOTOROWCY”.

Główną atrakcją obchodów jubileuszu będzie mecz pierwszych drużyn Motoru Lublin i Śląska Wrocław, który zaplanowano na godzinę 17:30. Wybór drużyny nie był przypadkowy. Fani obydwu klubów od wielu lat przyjaźnią się ze sobą, stąd pomysł by to właśnie drużyna Śląska uświetnienia obchody 65-lecia zwłaszcza, że ostatni raz drużyna Śląska zaprezentowała się w Lublinie w 2008 r. Wówczas w ramach rozgrywek ligowych Śląsk pokonał Motor 1:0. Drużyna Śląska przyjedzie na Arenę o godzinie 15:30 i również o tej godzinie zostaną otwarte bramy stadionu.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w najbliższych dniach i tak samo jak w meczach ligowych będzie prowadzona za pośrednictwem punktów stacjonarnych i on-line:
– siedziba klubu przy Al. Zygmuntowskich 5 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00;
– Lombard Amsterdam 24h przy ul. Lwowskiej 6d (codziennie przez całą dobę);
– kasy biletowe Areny Lublin
– za pośrednictwem internetu na stronie www.motorlublin.com.pl.

Ceny biletów będą odpowiadać dwóm wejściówkom na zwykły mecz ligowy z tym, że każdy kto zakupi bilet do 4 października będzie mógł liczyć na 20% rabat. Nie zabraknie również grupowych biletów za złotówkę, które przeznaczone są dla grup zorganizowanych składających się z minimum 10 osób + jednego opiekuna.

Ceny biletów do 4 października:
grupowy / ulgowy / normalny / VIP
1 zł / 11 zł / 16 zł / 40 zł

Ceny biletów po 4 października:
grupowy / ulgowy / normalny / VIP
1 zł / 14 zł / 20 zł / 50 zł

Organizatorem Jubileuszu 65-lecia są Motor Lublin S.A. oraz Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin „MOTOROWCY”.

motorlublin.eu

PS. Do meczu okolicznościowego z okazji 65 lat, kilka tygodni. Postaramy się przypomnieć tych, którzy pisali historię obu klubów. Z naszych ustaleń, ze pierwszym był Henryk Lackstein.

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.