niedziela, 6 września 2015, 11:44

V liga LUBLIN / Szalony mecz w Wierzchowiskach! * Cztery gole Sebastiana Paszkowskiego!

paszkowski9– Czarna seria trwa – czytamy na klubowej stronie Wierzchowisk.

Jeszcze kwadrans po przerwie nic nie zapowiadało „załamania gry gospodarzy”. I właśnie wówczas dał o sobie znać Sebastian Paszkowski (foto). w 27 minut strzelił 4 gole. Dwa dołożyli koledzy i Perła wracała w dobrych nastrojach:

– Cały czas mamy kłopoty z obroną, ostatnio znów ubyło dwóch obrońców, którzy wyjechali za granicę – powiedział nam trener Perły Radosław Stec. –  Po przerwie padły dla nas trzy gole w 5 minut. Później kolejne… Oczywiście różnicę i to nie pierwszy raz zrobił Paszkowski. Miał pięć sytuacji, strzelił cztery gole… Był kontuzjowany i nie trenował – teraz trenuje, a jak trenuje to od razu widać podczas meczu. W Wierzchowiskach „przełamał mecz na plus”.

***

Czasem (lp.pl) punktujemy strzeleckie, czy bramkarskie „zjawiska”, Paszkowski do 4. punktów za gole powinien dostać i dołożyć po pół punktu za gole w chwili najpotrzebniejszej, za gole na wyjeździe, za uratowanie straconych punktów, za złamanie gry.

Oczywiście już są inni bohaterowie pola karnego. Wojciech Białek, Andrzej Całka – też na wyjeździe strzelili po kilka goli, ale strzelano je zgoła innych okolicznościach. W każdym razie według naszej punktacji Paszkowski w sobotę zagrał na 11 punktów (nie, nie – u nas nie ma żadnych skal w rodzaju … od 1 do 10).

***

LKS Wierzchowiska –  PERŁA Borzechów 3:7 (3:1)
17′ 0:1 Mateusz PĘKALSKI (asysta Jarek Wójcik)
28′ 1:1 Barański
37′ 2:1 Szostak
45′ 3:1 Barański
63′ 3:2 Sebastian PASZKOWSKI (Radek Poleszak)
65′ 3:3 Sebastian PASZKOWSKI (Konrad Paluch)
68′ 3:4 Konrad PALUCH (k) (Radek Poleszak)
78′ 3:5 Sebastian PASZKOWSKI (Filip Zieliński)
82′ 3:6 Jarek WÓJCIK („widły” z rzutu wolnego)
90′ 3:7 Sebastian PASZKOWSKI (Kamil Baran)

LKS Wierzchowiska: Hajkowski P, Hajkowski M, Sowiński, Krzak(75′ Belcarz), Augustyniak, Kamiński, Dybała, Nastulak (60’Jarosz Damian), Szostak, Jarosz Dominik, Barański.

Perła Borzechów: Bogusz – Kostrzewski (87′ Wnuk), M.Trzeciak, D.Trzeciak, R. Poleszak – Wawer (46′ Zieliński), Wójcik, Baran, S.Paszkowski, H. Poleszak, – Pękalski (58′ Paluch)