romek
środa, 2 września 2015, 08:19

Puchar Polski / Dzisiaj gra CHEŁM i LUBLIN * Czy Pławanice odkują sie na Frassati? * Obok Areny Lublin gwiazdy lubelskiej pilki zagrają ze Stalą Kraśnik

michal-filipczuk-663jpgW okręgu chełmskim i lubelskim dzisiaj rozegrane zostaną mecze Pucharu Polski. Dojdzie o kilku atrakcyjnych konfrontacji. W Chełmie na czoło rywalizacji wysuwa spotkanie w Plawanicach, gdzie gospodarze zechcą sie zrewanżować ekipie Daniela Krakiewicza za 1:3 w lidze.  Po meczu ligowym w weeken trener Pławanic Michał Filipczuk (foto) powiedział reporterowi strony klubowej:

– Zbyt szybko stracona bramka podcięła nam skrzydła, bo ciężko się gra goniąc wynik już od drugiej minuty meczu. Na porażkę złożyły się głównie błędy w defensywie, które trzeba jak najszybciej wyeliminować, bo bramki dla gospodarzy były prezentami od nas. W następnym spotkaniu od samego początku musimy być bardziej skoncentrowani, aby uniknąć powtórki z Fajsławic (…). Nie załamujemy rąk i gramy dalej, a los tak sprawił, że już w najbliższą środę spotkamy się znowu z Frassatim, z tym że na własnym boisku.

***

Pary I rundy Pucharu Polski (16.30):

Hutnik Dubeczno – Unia Rejowiec
MKS Siedliska – Brat Siennica Nadolna
Vojsławia Wojsławice – Spółdzielca Siedliszcze
Vitrum Wola Uhruska – Start Krasnystaw
Pławanice Kamień – Frassati Fajsławice
Ruch Izbica – Sawena Sawin
Kłos Chełm – Unia Białopole
EKO Różanka – Tatran Kraśniczyn
Sparta Rejowiec Fabryczny – Ogniwo Wierzbica

***

2

KS Lublin zagra ze Stalą Kraśnik, która w historii rozegrała wiele sensacyjnych meczów w Pucharze Polski.  „Lubelskie Orły” mają w składzie medalistów wielkich imprez i gwiazdy lubelskiej piłki – każdy wynik jest możliwy. Wkrótce wizyta w naszym archiwum – fotoreportaż o tym jak Piotr Bielak (stoi drugi  prawej) zdobywał misrzostwo Europy juniorów w piłce nożnej.

Rewelacja pucharów LZPN – Wisła Józefów ma wolny los: – Już osiągnęliśmy sukces – mówi Michał Bandosz, trener Wisły. – Pokonaliśmy dwie silniejsze drużyny i to po bardzo emocjonującej grze i walce do ostatniej chwili. To rozpala emocje i zainteresowanie młodzieży piłka. Najciekawiej zapowiada się pojedynek „Lubelskich Orłów” KS Lublin ze Stala Kraśnik. Nasi sąsiedzi zagrają pucharowe derby w Bełżycach… Szkoda tylko, że nie zawsze czołowi piłkarze mogą wybiegnąć na boisko, bo terminarz skłócił się z nauką i pracą.

***

II runda – 2 września

Wisła Józefów – wolny los

Iskra Krzemień – Janowianka Janów Lubelski 2 września, 16:45
Stal Poniatowa – Górnik II Łęczna 2 września, 16:45
POM Iskra Piotrowice – Powiślak Końskowola 2 września, 16:45
GKS Niemce – Opolanin Opole Lubelskie 2 września, 16:45
Tęcza Bełżyce – Orion Niedrzwica Duża 2 września, 16:45
Orły Kazimierz Dolny – Polesie Kock 2 września, 16:45
KS Lublin – Stal Kraśnik 2 września, 16:45
GLKS Głusk (Lublin) – Piaskovia Piaski 2 września, 16:45

rd/lp


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.