romek
sobota, 29 sierpnia 2015, 18:34

Karol KURZĘPA (Piaskovia Piaski) zagrał w reprezentacji Polski

http--lsw24.pl-wp-content-uploads-2015-08-Karol-w-reprze-500x323

W dniach 6-9 sierpnia br. w Szczecinie trwało zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej. W jego trakcie kadra narodowa Beach Soccera rozegrała dwa mecze towarzyskie z Niemcami. Biało-czerwoni sobotnie spotkanie przegrali 2:3, ale w niedzielnym rewanżu rozgromili rywali aż 10:5. W kadrze znalazł się jeden zawodnik z Lubelszczyzny – Karol Kurzępa, na co dzień bramkarz Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia Piaski.

– Cieszę się niezmiernie, że mogłem zadebiutować w meczu międzynarodowym. Gra z orzełkiem na piersi to największe wyróżnienie dla piłkarza. Z reprezentacją Niemiec, która w klasyfikacji beach soccerowej jest wyżej notowana od nas, graliśmy dwa mecze. Pierwszy niestety przegraliśmy chociaż nie brakowało nam sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Na szczęście w rewanżu nie daliśmy żadnych szans rywalom wygrywając pewnie i wysoko. Chyba niemieccy gracze zdają sobie sprawę, że był to dla nich najniższy wymiar kary. Mam nadzieję, że dostanę się na stałe do reprezentacji Polski. W najbliższym czasie kadrę narodową czekają kwalifikacje do mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku – przyznał Karol Kurzępa, który na co dzień jest także zawodnikiem Beach Soccera występując w lubelskim Sport Pub Rapid. Drużyna ta bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Niestety, w tym roku nie udało się jej wrócić do Ekstraklasy.

Warto dodać, że większość zawodników powołanych do reprezentacji Polski na szczecińskie zgrupowanie pochodziła z łódzkich klubów: KP Łódź i Grembach. Kolejny towarzyski dwumecz reprezentacja Polski rozegra w dniach 15-16 sierpnia br., a jej rywalem będą Holendrzy.

 JacekK/f-lsw24.pl 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.