romek
wtorek, 25 sierpnia 2015, 16:59

Jamcito z oddali (255) / Grom Różaniec nadal gromi

felPrawdziwe „wejście smoka” Korony Łaszczów do nowego sezonu. Tydzień temu mecz z Cosmosem Józefów nie odbył się z powodu choroby zawodników drużyny przeciwnej. Kibice byli ciekawi, jak jest przygotowana ich drużyna do nowego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że nowy szkoleniowiec, doświadczony trener Marian Cisło, w pełni wykorzystał okres przygotowań. Dowodzi tego wysoka (7:1) wygrana z Ostoją Skierbieszów. Samo zwycięstwo Korony nie jest niespodzianką, ale jego rezultat – tak. Drużyna gości to nie są przecież tzw. „chłopcy do bicia”, ale musiała uznać bezdyskusyjną wyższość gospodarzy. Hurra optymizm jest wprawdzie jeszcze przedwczesny, ale sympatycy Korony mają powody do zadowolenia i optymizmu.

Druga ligowa kolejka przyniosła dwie niespodzianki.

Pierwszą z nich jest przegrana niedawnego IV-ligowca Omegi Stary Zamość z Roztoczem Szczebrzeszyn. Wprawdzie zespół gości to solidna ekipa, ale liczono, że celem gospodarzy jest powrót do wyższej klasy rozgrywek. Wygrana zespołu Omegi na inaugurację w Skierbieszowie zdawała się ten zamiar potwierdzać. Tymczasem w meczu z Roztoczem przyszedł zimny prysznic i sygnał, że Omega jest do ogrania, nawet na własnym boisku. To zachęci innych do prowadzenia bardziej otwartej gry.

Niespodziewane jest także rozstrzygnięcie meczu w Zwierzyńcu, gdzie tamtejszy Sokół doznał dotkliwej porażki z Pogonią 96 Łaszczówka. Przyjezdni grali tej wiosny wprost rewelacyjnie i tę umiejętność zachowali. Przekonali się o tym tydzień temu piłkarze Igrosu Krasnobród, a teraz gorycz porażki przełknął Sokół. W efekcie wygranych Pogoń zajmuje pozycję wicelidera ligowej tabeli i ma szanse pozostać tam na dłużej.

Łada Biłgoraj gościła Huczwę Tyszowce, która fatalnie zainaugurowała nowy sezon przegrywając aż 7:2 z Gromem Różaniec. W tej sytuacji za faworytów uchodzili gospodarze i nie zawiedli wygrywając spotkanie 3:2. Huczwa pokazała się z dobrej strony dowodząc, że nie jest słabeuszem, ale dwie kolejne przegrane spowodowały, że jej punktowy dorobek jest zerowy. Typowy falstart w rozgrywkach.

Grom Różaniec nadal gromi. Po tyszowieckiej Huczwie mocy Gromu doświadczyła Olimpia Miączyn, którą przed klęską (1:4) w starciu z liderem nie uratowało nawet własne boisko. Piłkarze z Różańca imponują nie tylko samą efektowną grą, ale także skutecznością.  Jedenaście bramek zaaplikowanych przeciwnikom w dwóch meczach robi wrażenie.

O pechu mówić mogą piłkarze Igrosu. W Krasnobrodzie ich mecz z Victorią Łukowa/Chmielek był wyrównany i remis byłby wynikiem adekwatnym do wydarzeń na boisku. Jednak koniec wieńczy dzieło i w końcówce meczu zwycięstwo gości zapewnił „strzał życia” jednego z zawodników Victorii. Krasnobrodzianie nadal bez ligowych punktów, a trener Zbigniew Kuczyński ma powody do zmartwienia.

Włókniarz Frampol wykorzystał atut własnego boiska i wygrał (4:2) z Orkanem Bełżec. Oba zespoły nie należą do ligowych potęg i każdy zdobyty punkt ma dla nich podwójną wartość.

Ozdrowiały Cosmos Józefów wybrał się do Lubyczy Królewskiej na mecz z Granicą. Obaj beniaminkowie nie stworzyli imponującego widowiska i spotkanie zakończyło się niezbyt lubianym przez kibiców bezbramkowym remisem.

Sytuacja w grupie staje się już po dwóch kolejkach coraz bardziej klarowniejsza. Znowu zapowiada się ciekawa rywalizacja, w której pierwszorzędną rolę chcą odgrywać: Grom Różaniec, Roztocze Szczebrzeszyn, Victoria Łukowa/Chmielek, Pogoń 96 Łaszczówka, Łada Biłgoraj, Omega Stary Zamość, Korona Łaszczów. Z czasem z tego grona wyklaruje się zapewne ściślejsza czołówka, a być może dołączą do niej zespoły z Krasnobrodu i Tyszowiec. Zobaczymy.

 Jamcito/lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.