romek
poniedziałek, 13 lipca 2015, 05:47

Piotr PECHNIAK (trener Stal Kraśnik): – Na boisku też mogę się pojawić

p.piechniakinterview_dNie jesteś rozczarowany spadkiem z ligi?

Chyba każdy w Kraśniku jest rozczarowany spadkiem. Chłopaki robili co mogli, nie udało się i pracujemy nad tym, żeby powrócić do III ligi.

Przed tobą bardzo krótki okres przygotowawczy. Co w tym okresie chcesz zrobić z drużyną?

Przede wszystkim przygotować drużynę jak najlepiej potrafię do nowego sezonu.

Gra, której formacji wymaga najpilniejszej poprawy i największej pracy?

Myślę, że w każdej formacji jest dużo pracy i trzeba dążyć do tego, aby poprawić grę. W obronie, w ataku, w asekuracji.

Najważniejsze cechy u piłkarza według Piotra Piechniaka?

Jeśli chodzi o cechy to waleczność, inteligencja na boisku, umiejętność gry zespołowej i pracowitość. To jest to, co powinien mieć każdy piłkarz.

Nikt nie ukrywa w klubie, że interesuje nas powrót do III ligi. Czy w tym składzie osobowym drużyna jest w stanie powalczyć o awans już za rok? Awansuje tylko najlepsza drużyna.

Na pewno jesteśmy w stanie powalczyć o awans. Jeżeli zostaną Ci piłkarze, którzy deklarują w tym roku grać w naszym klubie, to myślę że będziemy się liczyć w walce o awans.

Gra na IV ligowych boiskach różni się od tej do której drużyna się przyzwyczaiła w ostatnich latach. Czy zmieni się styl gry twoich podopiecznych na bardziej fizyczny?

Nie wiem czym się różni, bo nie wiem jakie są boiska w IV lidze. Jeśli boisko będzie nam pozwalać na grę, którą graliśmy w III lidze na pewno będę zadowolony. Na pewno nie będą to zawsze ładne spotkania, ale liczy się wynik.

Czy przeglądałeś tabelę IV ligi i sprawdzałeś już rywali Stali w lidze?
Nie sprawdzałem, koncentruję się w tej chwili tylko na swoim zespole i przyjdzie czas na to, żeby patrzeć na to jacy są rywale.

Czy Piotr Piechniak myśli jeszcze o pojawieniu się na boisku jako zawodnik?
Jeśli zapali się czerwone światło w składzie, kontuzja, to wtedy mogę się pojawić.

michalr/stalkrasnik.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.