romek
poniedziałek, 13 lipca 2015, 06:46

Marcin BŁAŻYŃSKI (Rakovia Gepard) o zdobywcy Pucharu Polski w piłce błotnej

Rozmowa z Marcinem BŁAŻYŃSKIM – prezesem Klubu Piłkarskiego RAKOVIA/Gepard

bb9c004a73bc3fc3a63b9d224e9c8928

= Wasza nazwa jest nieco skomplikowana, a zdobyliście Puchar Polski?

= Nazwa klubu to BKP Rakovia Gepard bez kojarzenia z miejscowością ponieważ Zawadka to tylko adres siedziby (zawodnicy są z okolicznych miejscowości).

= Jednak klub, żeby rozpocząć działalność przecież musi mieć pieniądze. Do kogo zwracaliście się o pomoc?

= Wójt Gminy Księżpol nie dał grosza na klub, który występował w ZOZPN â chodzi tutaj o Rakovię Rakówka.  Od kilku ostatnich lat były problemy aby uzyskać środki od gminy. Klub borykał się z problemami finansowymi. W 2011 musiał wycofać seniorów ponieważ pieniędzy wystarczyło tylko na grupę młodzieżową. Wspomniana grupa juniorów istniała tylko 3 rundy i z końcem roku klub znikł z map Zamojszczyzny. Dokładaliśmy na wszystko aż daliśmy sobie spokój. Skoro władz gminy nie obchodziło to, że nie mieliśmy nawet na wodę to po co mamy coś robić na siłę, a wójt później po gazetach mówi że i nasz klub wspiera (to jest inny temat bo o klubie z Rakówki lecz nie ukrywam, że jednak te kluby łączy wspólna historia).

125

= Właśnie Rakovia RKS Rakówka to klub kojarzony z rozgrywkami po 11 zawodników. Natomiast Rakovia Gepard z rozgrywkami halowymi i w piłce błotnej, ale jednak ludzie dalej mylą te kluby. Można powiedzieć że Rakovia Gepard wywodzi się od Rakovii Rakówka.

= Nie było możliwości grać w lidze w rozgrywkach ZOZPN to spróbowaliśmy w innych rozgrywkach. Postanowiliśmy spróbować gry w nowo wprowadzonej dyscyplinie w kraju. Debiutem naszym była gra w Krasnobrodzie w 2012 gdzie wywalczyliśmy Mistrzostwo  Polski w piłce błotnej. Rok później wywalczyliśmy Puchar Polski w Błotnowoli również wszystko na swój koszt!

= Coś nam podpowiada, że przeżywacie powtórkę z historii?

= Po tych wydarzeniach i sukcesie Rakovii Gepard postanowiliśmy znowu wrócić do gry na boisku po 11-stu. Lecz jednak znowu były problemy i z braku funduszy na klub Rakovii  musieliśmy przyjąć nazwę Księżpol II jako rezerwy. I jeszcze sami ściągnąć swoich zawodników z innych klubów. Na ligę w rozgrywkach trawiastych mieliśmy szeroką kadrę ponad 20 zawodników oraz znanego trenera z III ligowym stażem. Rundę wiosenną całą sami sobie sponsorowaliśmy ponieważ znowu nie dostaliśmy środków z gminy.  Na koniec sezonu 2013/2014 zdobyliśmy I miejsce i nie było możliwości, aby grać jako miejscowy klub Rakovia Rakówka. Widocznie celem władz gminy było zlikwidowanie klubu z Rakówki. Dodam że u nas  nigdy nie było szatni, ale była dobra drużyna teraz nie ma nawet już klubu. Natomiast w Księżpolu gdzie znajduje się siedziba gminy, na miejscu dobrej szatni postawili od podstaw nowy duży obiekt dla Relaxu Księżpol.

= Strasznie to skomplikowane dla kogoś z  zewnątrz …Czy klub Rakovia Gepard starał się o pieniądze z gminy?

521= Nie występowaliśmy z wnioskiem o przyznanie środków finansowych z gminy i dlatego nie chcemy być kojarzeni z Gminą Księżpol. Wystarczy nam to jak potraktowali nasz sąsiedzki klub! Teraz mamy klub bez ingerencji kogoś z zewnątrz.  Klub utrzymuje się sam. Każdy traktowany jest na równo i dlatego też panuje świetna atmosfera.

= Dla was zbieżność nazw to jasne…

= Wprawdzie również może mylić fakt, że 2 lata temu wystąpiliśmy pod nazwą RKS Rakovia Gepard Rakówka (było to połączenie klubów specjalnie na te Puchar Polski). Teraz natomiast wracamy do nazwy z MP z 2012 roku i wystąpiliśmy pod nazwą BKP Rakovia Gepard Zawadka. BKP- oznacza Biłgorajski Klub Piłkarski lub też Błotny Klub Piłkarski. Zależy jakie będą nasze potrzeby występów. Na najbliższe MP w piłce błotnej pojawią się oba wspomniane kluby. Nie ukrywamy, że będziemy poszukiwać sponsorów. Ponieważ zaczynają się większe wyjazdy a planujemy w przyszłości wystąpić w Mistrzostwach Świata i Europy w tej dyscyplinie.

= Dziekuję.

Rozmawiał: MK (lp.pl)

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.