romek
czwartek, 9 lipca 2015, 06:56

Podsumowanie sezonu 2014-2015 / Radosław STEC (Perła Borzechów) o emocjach beniaminka i przyszłości…

stec= Jak ocenisz sezon z pozcji trenera beniaminka, czy cel wykonany? 

= Sezon oczywiście udany, cel czyli utrzymanie zrealizowany, 7 miejsce – najwyższe spośród beniaminków jest super, fajnie spojrzeć w tabelę i zobaczyć Perłę wyżej od takich drużyn jak Bełżyce, Bychawa, Poniatowa które mają już kilka sezonów gry w okręgówcewce.

= Porównaj poziom A klasy i V ligi…

= Porównywanie nie ma sensu, cały czas powtarzam swoim zawodnikom,  że  musimy grać na 100 %, żeby coś ugrać a w serii A. W chodzonego spokojnie dawaliśmy radę wygrywać jak, bo jeśli ma się technikę i talent…  Ale w V lidze drużyny są o niebo lepiej zorganizowane na boisku, są lepsze obiekty, lepsi  sędziowie, w większości nie da się nawet tego porównać…  Są oczywiście wyjątki, ale to zupełnie dwa inne świat. Oczywiście na wielki plus dla okręgówki.  Super że – moim młodym chłopcom – udało się awansować, zająć dobre miejsce w V lidze i oby zadomowili się tu na dłużej.

= Które mecze będziecie wspominać z emocjami plus, a które dostarczyły przeciwnych emocji?

= Najwięcej emocji było w meczach z drużynami z czołówki, czyli z Kockiem – w pierwszej rundzie i z Piaskami w drugiej. Oba oczywiście niezłe w naszym wykonaniu i wygrane – najgorzej wspominam mecze z Krzemieniem i derby z Bełżycami, nie dość że bardzo słabe sportowo, to jeszcze daliśmy sobie wyrwać zwycięstwa w doliczonych czasach.

= Objawienia w drużynie? 

= Cała drużyna Perły Borzechów jest objawieniem. Bałem się bardzo tego pierwszego sezonu bo był debiutem na tym szczeblu – dla większości chłopaków jak i dla mnie w roli trenera. Ale daliśmy radę dostosować się do poziomu okręgówki i nie było plamy w żadnym meczu tzn. nie dostaliśmy żadnych batów a tego się obawiałem przed sezonem najbardziej.

= Które drużyny rozczarowły, zawiodły?

= Zawiodły mnie drużyny z Annopola, Konopnicy i Bełżyc. Pierwszej kibicowałem w walce o awans a szybko odpadła z walki, reszta spadła z ligi. Konopnica przy swoim potencjale szczególnie po wiosennych wzmocnieniach, powinna spokojnie być w czołówce i ciężko mi jest to zrozumieć, Bełżyc zaś szkoda patrząc na obiekty i możliwości miasta i klubu. Co to za sezon teraz będzie bez derbów miedzy nami.  Dobry jesienią na pewno będzie zespół z Piask – jak utrzyma kadrę, jak zwykle Annopol, Piotrowice i spadkowicze… Te drużyny zapewne będą nadawać ton rozgrywkom, ale zawsze są jakieś niespodzianki, ciekawe jak zaprezentują się beniaminkowie, jedno jest więc pewne, będzie znowu ciekawy sezon .

= Myślałeś już o kolejnym sezonie? Masz plan?

= Najtrudniejsze pytanie – bo przyszłość jest jakby za mgłą, sezon rusza za  miesiąc, a nie wiem jeszcze nic co dalej. Na początek czeka mnie ciężka rozmowa z … kobietami mojego życia: Żoną, Córcią i Panią Doktor, bo to od nich zależy czy pozwolą mi na dalszą przygodę z piłką czy odeślą na sportową emeryturę (?). Jak się uda i dostanę jeszcze kolejne pół roku to znowu kolejna rozmowa z prezesem i chłopakami. Nasza niezła postawa została zauważona, bo kilku chłopaków i ja dostaliśmy propozycje z innych klubów, ale tu udało się zbudować coś fajnego, W Borzechowie zaczynaliśmy z większością chłopaków swoją drogę od przedostatniego miejsca w serii A. Dopóki klub idzie do przodu, wyniki są coraz lepsze, to żal byłoby to stracić i myślę że Perła będzie miała dla wszystkich pierwszeństwo wyboru, jeśli oczywiście klub będzie zainteresowany współpracą z nami. Cel byłby jasny – miejsce lepsze niż obecnie, ale czas pokaże…

= Dziękuję.

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.