romek
środa, 17 czerwca 2015, 07:48

Top 10 / Skuteczni (Ryć i Chwedoruk), kreatywni (Bandosz), kompletni (Chwedoruk, Gałązka)

chwedoruk4Przywołujemy zawodników, którzy są liderami zestawień o charakterze ciekawostkowo – statystycznym. Listy strzelców staramy się publikować w miare zdobycia aktualności i korygować na bieżąco. A są z tym coraz wieksze trudności, niektórzy po pojawieniu się komunikacji facebookowej likwidują strony www.  Dzisiaj kolejne wyszukane aktualności. Konto meczów bez straty gola powiększył bramkarz Sławomir Ryć, który już 18 razy zachwał czyste konto.

W gronie spektakularnych ciekawostek na pewno warto odnotować nazwisko Mateusza Chwedoruka (foto z prawej). Prowadzi na liście strzelców chełmskiej klasy A, także na liście strzelców wszystkich klas A w województwie, na liście OPEN, jest też liderem klasyfikacji kanadyjskiej, już awansował do V ligi. Zagrał też komplet spotkań po 90 minut. No i wywalczył awans. W jego przypadku do listy osiągnięć należałoby dodać osiągnięcia w innych turniejach, które wygrywał z Eko Różanaka, bywał teżich królem strzelców.

Nasz festiwal ligowych ciekawostyek w zupelności spełnia wymogi rubryki piłkarz+, w której przedstawiamy piłkarzy, którzy w swojej karierze oprócz grania zdobywają jakiś PLUS (gole, asysty, awanse, życie zawodowe i prywatne, hobby itp).

Autorami swoistego serialu w wymiarze lokalnym są piłkarze Eko Różanka, którzy w tym sezonie ne ponieśli porażki. Przypominamy – to klub, który po raz pierwszy zgłosil się do rozgrywek  w kategorii seniorów.

***

= Złote RĘKAWICE – Sławomir RYĆ (Unia Hrubieszów) – 18 meczów z czystym kontem

= Lider ASYST – Michał BANDOSZ (Płomień Trzydnik  Duży) – 22

= Lider punktacji KANADYJSKIEJ – Matusz CHWEDORUK (EKO) 52 pkt

= Lider kasyfikacji TOP OPEN strzelców – Mateusz CHWEDORK (EKO) – 41

= Piłkarz NIEZASTĄPIONY – Tomasz GAŁĄZKA (Polesie Kock) – 90×90 minut = 2700 mint (także awans).

= Najdłuższa seria – 19 spotkań bez porażki w wykonaniu Eko Różanka (trener Andrzej Łągwa, A klasa Chełm). 

Oczywiście to tylko pierwsze z brzegu osiągniecia kilku świetnych w swoich zespołach zawodników, którzy biegają po lubelskich boiskach.

lubelskapilka.pl

PS. Interesują nas inne spektakularne osiągniecia, typu „Piłkarz, który strzelił najwiecej Złotych bramek”(takich, które decydowały o 3 punktach). Bo już dwie takie bramki dla drużyny to 6 pkt a nie 2. Bramkarz, który miał najdłuższą serię bez puszczonej bramki, Najlepsza obrona, Mistrz strzłów z wapna, Mistrz uderzeń z wolnego, Miss bramek (mile widziane fimliki), Bramkarz pogromca setek z 11 metrów i setek „sam na sam”. Jeżeli macie takie przykłady informujcie nas.

I powtarzamy, to tylko seria ciekawostek i osobliwości. Mamy nadzieję, że nikt nie traktuje ich w kategorii wygrywania i rywalizacji. Bo często takie ambicje źle wpływają na zespół – o czym przekonał się sam Ronaldo. Wszelkie sukcesy indywidualne i rekordy bez sukcesu zespołu są tylko statystyczną ciekawostką.

lp.pl/foto-wschodnisport.pl


Komentarze do 'Top 10 / Skuteczni (Ryć i Chwedoruk), kreatywni (Bandosz), kompletni (Chwedoruk, Gałązka)' (2)
  • x4 lata temu Bezpośredni link

    Jak Różankę zgłaszaliśmy do rozgrywek to v-ce prezes LZPN spytał z politowaniem : A gdzie to jest ?

  • prezes4 lata temu Bezpośredni link

    I jeszcze dodał : Wiecie , tu się trochę gra w piłkę !

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.