romek
wtorek, 2 czerwca 2015, 06:28

Top 10 / Skuteczni (Ryć i Chwedoruk) * Kreatywni (Skorupa i Bandosz )* Niezastąpieni (Gutek STOP)…

gutekkPrzypominamy nazwiska tych zawodników, którzy są liderami zestawień o chrakterze ciekawostkowo – statystycznym. Listy strzelców staramy się publikować w miare zdobycia aktualności i korygować na bieżąco. A są z tym coraz wieksze trudności, niektórzy po pojawieniu się komunikacji facebookowej i itp. Zresztą mamy coraz silniejsze wrażenie, że „internet piłkarski to już przeżytek”, ale jak długo się da będziemy z Wami. Dzisiaj kilka wyszukanych aktualności. Konto meczów bez straty gola powiększył bramkarz Ryć, który jest bliski poprawienia ubiegłorocznego rekordu Pawłą Grzyba (17). Poprawił się Skorupa. Andrzej Gutek we Wodawie nie zagrał – prawdopodobna pzyczyba, kartki.  Tak więc nie zagra we wszystkich 30 meczach Oriou, ale czy zasługuje na prowadzenie w „galerii” NIEZASTĄPIENI?. Trzeba by było – po prostu – popracować na definicją, a przecież nasze szperctwo to tylko ciekawostki i zabawa.

***

= Złote RĘKAWICE – Sławomir RYĆ (Unia Hrubieszów) – 16 meczów z czystym kontem

= Lider ASYST – Michał BANDOSZ (Płomień Trzydnik  Duży) – 22

= Lider punktacji KANADYJSKIEJ – Grzegorz SKORUPA (Tajfun Ostrów Lubelski) – 30 bramek+ 16 asyst = 46 pkt.

= Lider kasyfikacji TOP OPEN strzelców – Mateusz CHWEDORK (EKO) – 35

= Piłkarz NIEZASTĄPIONY – Andrzej GUTEK (Orion Niedrzwica Duża) – 26×90 minut = 2340 (z Włodawianką nie grał, kara z limit kartek-?).

Oczywiście to tylko pierwsze z brzegu osiągniecia kilku świetnych w swoich zespołach zawodników, którzy biegają po lubelskich boiskach.

lubelskapilka.pl

PS. Oczywiście  interesują nas inne spektakularne osiągniecia, typu „Piłkarz, który strzelił najwiecej Złotych bramek”(takich, które decydowały o 3 punktach). Bo już dwie takie bramki dla drużyny to 6 pkt a nie 2. Bramkarz, który miał najdłuższą serię bez puszczonej bramki, Najlepsza obrona, Mistrz strzłów z wapna, Mistrz uderzeń z wolnego, Miss bramek (mile widziane fimliki), Bramkarz pogromca setek z 11 metrów i setek „sam na sam”. Jeżeli macie takie przykłady informujcie nas.

I powtarzamy, to tylko seria ciekawostek i osobliwości. Mamy nadzieję, że nikt nie traktuje ich w kategorii wygrywania i rywalizacji. Bo często takie ambicje źle wpływają na zespół – o czym przekonał się sam Ronaldo. Wszelkie sukcesy indywidualne i rekordy bez sukcesu zespołu są tylko statystyczną ciekawostką.

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.