romek
piątek, 29 maja 2015, 05:38

LIGA WSPOMNIEŃ / GOL – eadorzy * Strzelcy bramek dla MOTORU Lublin na pierwszym poziomie rozgrywek (1979-1992)

5dziś w LIDZE WSPOMNIEŃ kolejna lista. Ta lista ma szczególną wartość. To lista tych piłkarzy Motoru Lublin, którzy zdobywali gole grając na najwyższym – I poziomie rozgrywek ligowych. Kiedyś ten poziom nazywał się I liga. Od pewnego czasu poziom I nazywa się EKSTRAKLASA. Wielu z tych piłkarzy poznajemy i będziemy nadal poznawać bliżej kontynuując serial „Słynne mecze lubelskiej piłki”. Wielu już przedstawialiśmy w „Leksykonie lubelskiej piłki”.

I jeszcze jedno – mamy nadzieję, że przyjdzie czas kiedy piłkarz Motoru ponowie strzeli gola na I poziomie rozgrywek (jakby się on nie nazywał w przyszlości). Może już biega i trenuje gdzie na lubelskich boiskach.

***

Motor Lublin w I lidze i Ekstrklasie (I poziom rozgrywek) – strzelcy bramek: 

26 – Leszek Iwanicki (foto)
25 – Andrzej Pop
21 – Zbigniew Grzesiak
16 – Andrzej Latka
11 – Mirosław Banaszek, Adrian Szczepański
..9 – Roman Debiński, Janusz Kudyba
..8 – Leszek Pisz
..7 – Kazimierz Gladysiewicz, Jarosław Góra, Ryszard Walczak, Janusz Zych
..6 – Ireneusz Lorenc, Janusz Przybyla, Slawomir Wojtowicz
..5 – Wojciech Rabenda
..4 – Andrzej Brzeszczynski, Mieczyslaw Pisz, Mariusz Prokop, Waldemar Wiater, Krzysztof Witkowski, Roman Żuchnik
..3 – Janusz Dec, Robert Grzanka, Mirosław Jaworski, Marek Komosa, Zbigniew Slipiko
..2 – Jacek Bak, Władysław Kuras, Bolesław Macik, Siergiej Michajlow, Marek Szaniawski
..1 – Tomasz Arceusz, Ryszard Chaberek, Tadeusz Cypka, Waldemar Fiuta, Tadeusz Grula, Tomasz Jasina, Zbigniew Kakietek, Mirosław Komor, Omielusik, Bogdan Rajt,Marek Sadowski, Tadeusz Świętek, Piotr Topczewski, Miroslaw Zagrodniczek.

lubelskapilka.pl/hs

 


Komentarze do 'LIGA WSPOMNIEŃ / GOL – eadorzy * Strzelcy bramek dla MOTORU Lublin na pierwszym poziomie rozgrywek (1979-1992)' (1)
  • joey7 lat temu Bezpośredni link

    Leszek Iwanicki został królem strzelców w 1 lidze w sezonie 1984-1985

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.