romek
wtorek, 26 maja 2015, 08:39

RYGA / Grzegorz Rycyk i Paweł Ruszniak – Polish Superheroes z Krasnegostawu

RycykW innym miejscu przedstawiamy Grzegorza Rycyka, byłego świetnego napastnika Startu Krasnystaw i Granicy Dorohusk (ponad 100 goli w rozgrywkach ligowych). Po zakończeniu kariery pracował jako trener, ale coraz silniej pociągało go wyzwanie biegania w maratonach. Ostatnio podczas 25. Riga Marathon, który odbył się w stolicy Łotwy, spiker nadał biegczom z Krasnegostawu – Rycykowi i  Pawłowi Ruszniakowi przydomek  „Polish Superheroes”.  – Maratończycy z Krasnegostawu podczas biegu w Rydze podrywali kibiców do dopingu – pisze lokalny tygodnik. – Pomagali innym startujacym w pokonaniu królewskiego dystansu. A nie było to łatwe, bo pogoda była deszczowa i chłodna.

W biegu uczestniczyło 25 tys. zawodników z 69 krajów. Z Polski było 8 biegaczy, w tym dwóch z Krasnegostawu. Jedym z nich był naczyciel wychowania fizycznego i wychowaca młodzieży Grzegorz Rycyk.

hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.