wtorek, 21 kwietnia 2015, 09:08

Piłkarz KOMPLETNY- Andrzej GUTEK (Orion Niedrzwica Duża) * 1800 minut!

GutekKiedyś redakcja Piłki Nożnej prowadziła listę piłkarzy, którzy w Ekstraklasie w sezonie rozgrywali komplet minut. Zdarzało się, że takich graczy było kilkunastu. Dzisiaj jest to niemożliwe – przy dozwolonej ilości zmian (4), druga część meczu zwykle staje się rozgrywką taktyczną, niekiedy zmiany są wymuszane sytuacją w grze – z boiska nawet zdrowi piłkarze kompletni muszą zejść bo wymaga tego sytuacja.

Nadal znamy tylko jedno nazwisko – Andrzej Gutek z Orionu Niedrzwica Duża zagrał 20  X  90 minut = 1800 minut. Strzelił 3 gole, ma 4 asysty.

Jeśli znacie innych dajcie nam jaki sygnał.

hp/str

PS. Ciekawostka. Wyczynu Henryka Wawrowskiego z Pogoni Szczecin (ponad 1000 minut ciągle na boisku), czy Phile Neala z FC Liverpool już raczej nikt nie powtórzy (przypominamy Neal – 417 kolejnych spotkań ligowych, od 23 października 1976 do 24 września 1983). Ale tutaj chyba nikt nie uwierzy, że Naal grał w meczu po 90 minut.

Komentarze do 'Piłkarz KOMPLETNY- Andrzej GUTEK (Orion Niedrzwica Duża) * 1800 minut!' (2)
  • Pietras19887 lat temu Bezpośredni link

W Garbarni Kurów 90 minut w każdym z szesnastu dotychczasowych meczów zagrali Przemysław Figiel i Tomasz Guz – moje zestawienie: http://pl.kurow.wikia.com/wiki/Plik:Historia_1_-_Garbarnia.pdf

• Lestek7 lat temu Bezpośredni link

W Orłach komplet minut w tym sezonie ma, jak na razie, Kamil Kusyk. Co do ekstraklasy – w sezonie 13-14 komplet 3330 minut zagrał Michał Miśkiewicz, w obecnych rozgrywkach w jego ślady idzie (tylko?) Krzysztof Pilarz.