romek
czwartek, 16 kwietnia 2015, 16:05

3:3 / Michał DUL (GLKS Modliborzyce) * Defensor i desant na „5”

W niedzielne przedpołudnie 12 kwietnia swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej lubelskiej B klasy rozegrała drużyna GKS-u Modliborzyce. Wicelider rozgrywek w meczu wyjazdowym zmierzył się z drużyną Starki Stara Wieś. Piłkarze z Modliborzyc byli murowanymi faworytami i wygrali 2:0. Jedną z bramek strzelil Michał Dul. Poprosiliśmy go o wrażenia.

1

***
= Jesteś obrońcą, a masz już na koncie 5 bramek. Jak padł gol w weekend w Starej Wsi?

= Włączyłem się do gry z obrony, dostałem piłkę od kolegi i znalazłem się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Wygrałem ten pojedynek. Niktórzy porównują sam na sam z karnym. Nieważne – moim zdaniem – ważne, żeby strzelić wygrać. A dyskusje nie będą. Dodam, że drugiego gola strzelił Bartek Mucha.

= Oprócz dobrej gry czego potrzeba Modliborzycom, żeby wreszcie awansowali. Co rok jesteście w walce do końca ale brak promocji…

= Na chwilę obecną mamy dobrą ekipe, nie trzeba nam nic zmieniać. Trzeba wygrać usiebie z Oleśnikami. Ale są jeszcz silne Bronowice i Roztocze Batorz. Trener Piotr Blacha potrafi nas zmotywować.

= Zawsze chciałeś być obrońcą o ofensywnych inklinacjch. Czyżby wzorem był Kamil Glik?

= Tak! Zawsze, głównie stoper, ale czasem jak nie ma zawodników to gram na boku obrony, czasem trener mnie do przodu puszcza, żeby zwiększyć zagrożenie pod bramką rywala. Ale dyscyplina ważna sprawa, nie przesadzam. Glik? Kto by nie chciał tak grać.

= Najważniejszy mecz jak zagrałeś dotąd?

= Najważniejszy dla mnie, który długo zapamiętam, to mecz ze Starką Stara Wieś, w tym sezonie lecz w rundzie jesiennej.  Ustrzeliłem 3 gole, zaliczyłm też systę i wywalczyłem rzut karny. Można rzec udało nam się „przełamać grę”, bo do przerwy było 2:0 ale dla rywala. Później trener wystawił mnie w pomocy, no i wynik końcowy brzmiał 6:2. Ale jeszcze zagram lepsze mecze.

= Dziękuję.
***

Michał DUL (ur. 1993). Obrońca, stoper. Kluby: GLKS Modliborzyce. Wzrost: 187 cm. Piłkarski wzór: Zinedine Zidane.

lp.pl/hs/foto-GUKS Modliborzyce 2015. Michał Dul (kapitan) – stoi drugi z lewej.


Komentarze do '3:3 / Michał DUL (GLKS Modliborzyce) * Defensor i desant na „5”' (1)
  • Kibic7 lat temu Bezpośredni link

    Brawo chłopaki, brawo Michał tak trzymaj, doprowadź GKS do awansu!

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.