poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 07:59

V liga CHEŁM / Czyżby dojrzewała młodzież Izbicy? * Start pewnie wygrywa, ale w tle niedosyt * Z tydzień święta wojna! * Suduł w Tatranie!

skorupski dziennikRuch Izbica bardzo dobrze zainaugurował wiosenne rozgrywki Chełmskiej Klasy Okręgowej. W meczu na wyjeździe ograli Spartę Rejowiec 3:1 i zgarnęli 3 punkty.

Jako pierwsi do bramki Ruchu trafili co prawda gospodarze (30 minuta). Później jednak obudzili się młodzi piłkarze Ruchu i pokazali dlaczego od pewnego czasu mówi się o „zdolnej młodzieży z Izbicy”. 10 minut po golu dla Sparty, na kilka minut przed końcem pierwszej połowyna listę strzelców wpisał się Damian Łata. Po przerwie na 2:1 „poprawił” wiecznie młody Andrzej Ignaciuk (60 minuta), a zakończył w 90 minucie Patryk Lewandowski.

Po meczu zadowolenia nie krył grający trener Ruchu:

– Zaczęło się trochę niefortunnie, bo straciliśmy gola jako pierwsi. Ale, jak już wielokrotnie powtarzałem, ja wierzę w ten zespół i wiem że stać nas na osiąganie dobrych wyników. Potrafiliśmy się podnieść i bardzo dobrze. Co do Sparty to groźne sytuacje stwarzała tylko ze stałych fragmentów,  poza nimi to my dominowaliśmy.

+++

Już za tydzień kolejne derby Ruch Izbica – Start Krasnystaw. Choć to dopiero start wiosennej rundy emocje bedą spore.  Start wygrał zdecydownie z Frassati (5:1):

– Szybko strzeliliśmy gola otwarcia. Zagrałem celnie do Sadowskiego, który przelobował brmkarza – powiedział nam Daniel Chariasz, pomocnik Startu. – Później poszło łatwiej. Niestety, kiedy było 3:0 popełniliśmy błędy.

Pół godziny przewagi Startu to wiele szans i niestuteczność pod bramką – w 35 i 38 minucie Skorupski „złamał niemoc” i dwa razy pokonał brmkarza. Drugi gol to przewrotka. Cała druga połowa gorsza. Wynik dobry, lecz gra gospodarzy pozostawiła niedosyt.

Start grał w składzie: Kowiński – Banaszkiewicz, Sobów, P. Styżej, Nowakowski (85 Ł. Styżej), Kowalski, Chariasz (75 Herbut), Bojar (70 Sadlak), Wójcik (55 Szponar), Sadowski, Skorupski.

Trzy bramki Sławomira Skorupskiego (foto-dziennikwschodni.pl), to akces do bezpośredniego udziału w walce o tytuł króla strzelców. Ale piłkarze Startu podkreślają, że walki nie ma, dobro drużyny jest na pierwszym miejscu.

+++

W składzie Tatrana Kraśniczyn Sebastian Suduł, do niedawna napastnik Ostoi Skierbieszów:

– Zagrałem dwa mecze w Ostoi wiosną, ale przeszedłem do Tatrana – mówi napstnik. – Jeśli przechodzi się do innej ligi, jest to możliwe. Niestety – w meczu z Ogniwem zbrakło łutu szczęścia.

Pewna wygrna Brata,  który ma w składzie Ciechana, Iwana i Arnolda Kistera. Powinno byćjeszcze lepiej.

Bezbarwnie zagrali inni pretendenci – Kłos na 1:0 z Unią Białopole i Granica na 1:0 Hutnikiem Ruda Huta. Ale to dopiero pierwsze rozdanie! Reasumując po pierwszej kolejce – w piłce ważny jest też łut szczęścia – bez niego trudno wygrywać.

***

Granica Dorohusk – Hutnik Ruda-Huta 1:0 (1:0)
Bramka: Fedoruk (16).

Sparta Rejowiec Fabryczny – Ruch Izbica 1:3 (1:1)
Bramki: Ł. Orkiszewski (samobójcza 30) – Łata (40), Ignaciuk (60), Lewandowski (90).

Kłos Chełm – Unia Rejowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Drzewicki (62).

Start Krasnystaw – Frassati Fajsławice 5:1 (3:0)
Bramki: Sadowski (4), Skorupski (36, 38, 88), Ł. Styżej (90 + 2) – Skorek (80).

Ogniwo Wierzbica – Tatran Kraśniczyn 2:0 (0:0)
Bramki: Gałecki (58), Knot (82).

Brat Siennica Nadolna – Sawena Sawin 5:2 (4:0)
Bramki: Arnold Kister (1, 24), Szczepaniuk (3), Frącek (15), Witka (74) – Kozina (65), Paszkowski (90 + 2).

GKS Pławanice/Kamień 1-0 Unia Białopole
Bramka: Dudko (35).