poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 08:25

V liga ZAMOŚĆ / Lider wygrywa w Skierbieszowie 2:0 * Sytuacja się klaruje!

568ae0eb3f1ef704dd0534383151c710Pogoń 96 w sobotę, odniosła bardzo ważne zwycięstwo. W Zawadzie pokonała Gryf Gminę Zamość 2-0.

Od pierwszych minut było widać że dla gospodarzy jest to mecz „ostatniej szansy”. Pogoń miała problem z wyprowadzeniem piłki i nie mogła stworzyć dużego zagrożenia. Dopiero w 45 minucie po dobrej kontrze Piotr Wasiołek wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie wykorzystał tej sytuacji.

Druga połowa to zupełnie inny obraz gry. Pogoń budowała coraz składniejsze akcje, natomiast Gryf słabł w oczach. Bramka Michała Rzeźnika z 58 minuty, ustawiła spotkanie, Gryf musiał atakować, ale nie bardzo wiedział jak, Pogoń natomiast wyprowadzała świetne kontry. Na 2-0 podwyższył Jarosław Legeżyński, była to już 90 minuta – dobrą akcję Łukasza Hałasy i Jarosława Kapuśniaka, Lego wykończył w idealny sposób.

Nasz zespół zdobył kolejne punkty, za tydzień nareszcie mecz na własnym boisku, przeciwnik – Ostoja Skierbieszów.

Za plecami lidera Unii Hrubieszów trwa walka o miejsce w czołówce i ligowy byt. Jednak powoli sytaucja się klaruje!

+++

Gryf Gmina Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 0-2 (0-0)
Bramki: Michał Rzeźnik (58′), Jarosław Legeżyński (90)

Ostoja Skierbieszów – Unia Hrubieszów 0:2 (0:1)
Bramki: Fulara (44 z karnego), Stepaniuk (84).

Grom Różaniec – Korona Łaszczów 6:1 (3:0)
Bramki: P. Wróbel (4), Larwa (14), Grelak (16), Rak (67, 73), Wojtowicz (70) – Borowiak (57).

Włókniarz Frampol – Igros Krasnobród 0:2 (0:1)
Bramki: Khnyżnyi (20), Gozdek (60 z karnego).

Roztocze Szczebrzeszyn – Sokół Zwierzyniec 0:1 (0:0)
Bramki: Borodziej (77).

Sparta Wożuczyn – Sparta Łabunie 1:2 (1:1)
Bramki: K. Antoniuk (20) – Wolski (5), Józefko (90).

Olimpia EB Wojan Miączyn – Huczwa Tyszowce 1:1 (1:0)
Bramki: Sobczak (6) – Ziółkowski (46).

Orion Dereźnia Solska – Victoria Łukowa/Chmielek 2:2 (1:0)
Bramki: Niemiec (30, B. Kowalik (60) – Dorosz (62 z karnego), Dziura (75).