romek
środa, 8 kwietnia 2015, 19:56

LIGA WSPOMNIEŃ / Top 10 * Lubelscy GOL-eadorzy minionych lat (1963-64) * Królem polowania Witold Sokołowski

rybczynski jozefW lidze wspomnień kolejna lista najlepszych strzelców lubelskich boisk. Jest sezon 1963/64 – Witold Sokołowski, mistrz strzałów z wolnego tylko w rundzie wiosennej strzela 11 bramek i dystansuje lidera po jesieni Stanisława Świerka.

1. Witold Sokołowski (Motor Lublin) – 18
2. Tadeusz Josypow (Avia Świdnik) – 13
3. Stanisław Pawłowski (Stal Kraśnik) – 13, Józef Rybczyński (foto – Motor) – 13
4. Stanisław Świerk (Motor) – 12
5. Jan Guska (Łada), Jan Janda (Hetman), Janusz Rychcik (Ruch Izbica) – 11

***
6. Bachur (Avia), Wysokiński (Orleta) – 9
7. Bartmański (Lublinianka) – 8
8. Lackstein (Motor), Zbigniew Josypow (Avia), Pawlikowski (Avia), Kostrzewa (Avia), Drabik (Motor), Maślona (Ruch) – 7
9. Sawa (Łada), Styczyński (Hetman), Kleszczyński (Tomasovia), Rybicki (Avia), Stefański (Wisła), Baluch (Avia), Zieliński (Lublinianka) – 6
10. Marianowski (Tomasovia, Jezierski (Motor), Jabłoński (Wisła), Kowalik (Wisła), Bogusław (Lublinianka), Kozerski (Stal Kraśnik), Maziarczyk (Stal Krasnik), Stefański (Lubinianka) – 5

archiwum Tempa / zs

PS. Staramy się w miarę dostępnych archiwów odnaleźć i przypomnieć wszelkie listy (zamieszczane były w gazetach, są w zeszytach i archiwach, kronikach klubowych i innych dokumentach). I nie ma znaczenia, czy to lista klubowa, drużyny, ligi, pucharów, czy określonych rozgrywek – np baraży.  Czy naawet spotkań towarzyskich. Wszelkie zestawienia będziemy ilustrować fotkami GOL-eadorów, bez względu czy na liście są na czołowym, czy dalszym miejscu.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.