romek
czwartek, 26 marca 2015, 11:24

LIGA WSPOMNIEŃ / Top 10 * Lubelscy GOL-eadorzy minionych lat (1975-76) * Królem polowania bramkarz Młynarczyk

Andrzej Młynarczyk w bramce juniorów Legii Warszawa (drugi z lewej).

39 lat temu najlepszym zespołem klasy M-W (III poziom rozgrywek), została Stal Kraśnik, która wyprzedziła o 5 pkt. Lubliniankę i 8 pkt Stal Poniatowa, która prowadziła po pierwszej rundzie. Oczywiście w rozgrywkach M-W brylowali napastnicy, zresztą niemal każdy z obecnych na liście zaistniał w lokalnej i nie tylko piłce, niektórzy zostali szkoleniowcami. Włodzimierz Andrzejewski,  grał w I lidze w Radomiaku, Mieśniak grał w II lidze w Motorze, Bakalarczyk był trenerem Motoru w I lidze, Andrzeja Popa nie trzeba przedstawiać, Bojko to dzisiaj trener kobiet w Koronie Łaszczów, Wiesław Rafalski to legenda Lublinianki. Bombardierem numer jeden był jednak Andrzej Młynarczyk. Musieliśmy sporo szperać, żeby zdobyć fotkę, na której by był. Znaleźliśmy w piśmie zakładowym „Edy” Poniatowa. Teraz już wszystko się wyjaśniło:

– Poszukiwaliśmy bramkarza – mówi ówczesny trener Stali Jerzy Rejdych. – Andrzej Młynarczyk przyszedł do nas z Legii Warszawa, chyba z rezerw. Wysoki, sprawny, świetnie się zapowiadał, ale tak już bywa, przypadek, kiedyś na treningu zagrał w polu, w ataku… Później drugi raz, strzelał mnóstwo goli, prezentował znakomity drybling. I zaczął grać w napadzie. Był postrachem lubelskich boisk. Co mecz to gol, dwa, trzy… Jakie on strzelał bramki! Kiedy pojechaliśmy na obóz w góry, byli z nami piłkarze z Wrocławia, chyba ze Ślęzy,  zgadali się raz i dwa z Andrzejem. Odszedł do Wrocławia i już nie wiem, co się z nim działo.

Wychodzi na to, że Lubelszczyzna miała więc też swojego Ibrahimovica. Szwed na bramce nie grał, ale wysoki, ale sprawny, ale drybling… Tak jak niejaki Andrzej Młynarczyk.

***

W czerwcu 1976 roku (sezon 1975-76) tabela czołówki strzelców wyglądała tak:

*********************************************************

1. Andrzej Młynarczyk (Stal Poniatowa) -29Mlynarczyk2

2. Włodzimierz Andrzejewski (RAKS) – 25

3. Wiesław Rafalski (Lublinianka) – 17

4. Andrzej Pop (Lublinianka, Stal Kraśnik) – 17

5. Janusz Szmerło (Stal Kraśnik) – 13

+++

6. Capała (Wisła Puławy), Kozak (Opolanka) – 12

7. Bojko (Unia Hrubieszów) – 11

8.  Mieśniak (Stal Poniatowa, Skierski (Unia Hrubieszów) – 10

9. Nowicki, Dynysiuk (Chełmianka), Bakalarczyk, Fitas (RAKS), Kleszczyński (Tomasovia), Socha (Opolanka) – 8

10. Śmiałowski (Stal Poniatowa), Miazga, Radomski (Stal Kraśnik), Drewniak (Hetman), Paluch (Travena) – 7

11. Hysa, Walczak (Stal P.), Szymańczak (Stal K.), Zientak  (Lublinianka), Giełzak (Avia II), Bundz (Chełmianka), Surowiec (RAKS), Puszka, Wróbel (Hetman), Mrowiec, Stawiszyński (Motor II),  Burzyński (Sygnał), K. Lisek (Lewart) – 6

12. Golda (Stal Kraśnik), Berbać, Kędra, Kaczanowski (Lublinianka), Leus, Wierzchowski (Wisła Puławy), Soboń (Hetman), Antoniak (Start Krasnystaw), Jaroszyński (Sygnał), Prejbusz (Lewart) – 5.

= Padł też jeden gol strzelony przez bramkarza – Bednarz strzelił go z karnego koledze ze Startu Krasnystaw.

lp.pl/hs/archiwum Tempo/

PS. Doradziliście nam zmianę winietki tematu byłych gwiazd pola karnego. Macie rację! Goleadorzy brzmi lepiej. Wkrótce inny sezon, inna lista, inni goleadorzy.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.