romek
wtorek, 17 marca 2015, 17:13

Felieton / Czwartoligowa wiosenna rzeczywistość!

Felieton z lewego strzydła..1Rusza IV liga, a z nią czwartoligowa rzeczywistość. Czwartoligowa rzeczywistość to amatorstwo lub ćwierć-amatorstwo, ciągły brak kasy, strach o to czy piłkarze nie wyjadą gremialnie za granicę, czy meczu ktoś nie uzna „meczem podwyższonego ryzyka” co skutkuje dodatkowymi kosztami dla ochrony, itep, itede, etcetera.

Ale IV liga to jest fundament piłkarstwa, bo tutaj krzepną piłkarskie perełki. Stąd wyruszają do wielkich, lub mniejszych karier. Tutaj nabierają pewności siebie, obycia, doświadczenia. To kuźnia kadr dla bogatych klubów!

To wreszcie jedyna emocjonalna rozrywka w małych miasteczkach, gminach, wsiach. Nikt oprócz piłkarzy nie zgromadzi w jednym miejscu jednego dnia od 200 do 2 tys. kibiców.

Czwartoligowa rzeczywistość to walka o sponsorów i opiekę socjalna dla utalentowanych zawodników. To nieprawdopodobne zabiegi inteletuaklno-organizacyjno-prawne mające zdobyć wyższy budżet. I liczenie… W mieście X piłkarze dostali 200 tys., w Y 170 tys, w Z tylko 80 tys. inni dostali mniej niż rok temu, a jeszcze inni są posiadaczami długu. Biadolenie, dyskusje, kłótnie, zwady, rezygnacje…! A po ostatnim przegranym meczu słowa: „Moja noga już nie postanie na tym boisku!”.

I już po kilku tygodniach tęsknota za pierwszym meczem kolejnej rundy.

Czwartoligowa rzeczywistość!

Nareszcie!

lp.pl/hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.