romek
niedziela, 22 lutego 2015, 08:02

Robert LOMBER (wiceprezes Pogoni Łaszczówka): – Utrzymanie drużyny seniorów w lidze okręgowej celem numer 1

lombertSerwis pogoń96: W grudniu zostałeś wiceprezesem GKS „Pogoń 96”. Czym się kierowałeś zgadzając się na zajęcie tego stanowiska?

Robert Lomber: Przede wszystkim osoby z którymi miałem współpracować wydawały mi się ambitne, dążące do wyznaczonych celów, zorganizowane, potrafiące nie tylko szkolić młodych piłkarzy ale i wychowywać na dobrych ludzi. Teraz jestem przekonany, że się nie pomyliłem. Uważam, że klub GKS „Pogoń 96” stanie się miejscem, z którego utalentowani i ambitni piłkarze będą mogli się dostać na wyższe szczeble rozgrywek niż obecnie.

p96: Mógłbyś przedstawić najbliższy „plan działania” Zarządu Klubu? Jak będzie wyglądała pierwsza połowa roku? Czego kibice mogą się spodziewać?

RL: Plany są naprawdę duże i ambitne, ale za tym idą pieniądze. Najważniejszym naszym celem jest utrzymanie drużyny seniorów w lidze okręgowej. W rundzie wiosennej kibice będą mogli zobaczyć kilku nowych zawodników, którzy powinni pomóc nam w osiągnięciu tego celu. Ważne jest również zapewnienie wysokiego poziomu szkolenia dzieci i młodzieży poprzez kompleksowy program szkoleniowy, którym zajmują się trenerzy z pasją i poświęceniem traktujący pracę na rzecz Klubu. Pozyskanie wsparcia finansowego, rzeczowego ze strony osób prywatnych, władz lokalnych, firm to rzecz nieodłączna dla realizacji celów Klubu.

p96: Jesteś osobą trochę „z zewnątrz”. Co tak na pierwszy rzut oka najbardziej ci się podoba w klubie a co trzeba zmienić?

RL: Na pewno atmosfera w klubie to rzecz, która zwróciła moją uwagę. Widać, że jest to zespół. Podoba mi się szkolenie młodych piłkarzy, to że jest coraz więcej grup trenujących, to że szkoleni zawodnicy mają możliwość sprawdzenia się w wyższych ligach jak to miało miejsce w Górniku Łęczna. Zmienić trzeba boisko i wybudować nowe. Na pewno trzeba dużo czasu aby zrealizować takie plany ale myślę że władze gminy zrobią wszystko żeby powstał nowy stadion. To jest naszym celem długoterminowym aby taki obiekt powstał dla naszego Klubu.

logop96: Kibice liczą na wzmocnienie drużyny seniorów, czy można mieć nadzieję na pozyskanie wartościowych zawodników?

RL: Wzmocnienia będą. Już teraz mogę powiedzieć że do drużyny dołączył: Mateusz Cywka, Bartłomiej Sikora, Kamil Hek, Jarosław Legeżyński który leczy kontuzję oraz od zawsze związany z drużyną Łukasz Mruk. O innych wzmocnieniach nie mogę w tej chwili powiedzieć bo nie mamy ich na papierze ale są to wartościowi zawodnicy. Testujemy również zawodników z Ukrainy ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

pogon96laszczowka.futbolowo.pl

PS. Robert Lomber jest włascicielem firmy EfektBud (efektbud.pl)


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.