sobota, 31 stycznia 2015, 10:52

Słynnne mecze lubelskiej piłki / Lublinianka Ib Lublin – Wisła Puławy 0:1 * Złoty gol Waldemara Stefańskiego…

Herb-stefanski

Wiosna 1964. Motor remisuje w Biłgoraju z Ładą, Avia przegrywa w Chełmie z Gwardią, mecze Tomasovii i Stali Kraśnik też wzbudziły emocje. Trwa walka o awans do II ligi. Panuje „stan zawieszenia”, bo w meczu Motor-Avia sędzia popełnia błąd i jest możliwość unieważnienia wyniku (o tym innym razem bo prawie każdy mecz tych rozgrywek przejdzie do historii). Wisła Puławy, która ma 20 punktów wygrywa w Lubinie z rezerwami Lublinianki (pierwszy zespół gra w II lidze) i zostaje sensacyjnym liderem przed Motorem i Avią. Liderem mogła być też Tomasovia, która w składzie ma Dziupińskiego, Siegela i Kirsza, ale… W Izbicy dochodzi do sensacji!

– Gospodarze grający do przerwy z wiatrem byli strona atakującą, ale beznadziejnie spisujący się napastnicy nie zdobyli się na celny strzał, a okazji było wiele – pisał reporter Tempa. – Po przerwie zdecydowaną przewagę zyskała Wisła. Po ładnej i szybkiej akcji przeprowadzonej przez Jabłońskiego – Wisła strzeliła jedyną bramkę. Jej autorem był Waldemar Stefański. Nie pomógł desperacki wybieg bramkarza Mirosława Litwina.

Piłkarz meczu – Jabłoński (Wisław Puławy)