romek
piątek, 16 stycznia 2015, 12:38

Piłkarze wybierają najlepszych… / Dwóch wiślaków wyróżnionych! * Najlepszych z najlepszych powinni wybierać sami piłkarze…

nowak3Miło nam poinformować, że aż 2 wiślaków zostało wyróżnionych w 8 edycji plebiscytu ,,Piłkarze wybierają”. Wyboru dokonali sami piłkarze. W efekcie ich wyborów do Najlepszej 11 II ligi, dostało się dwóch piłkarzy Dumy Powiśla obrońca Christopher Edwards i napastnik Konrad Nowak.

Obu zawodnikom gratulujemy wyboru.

NAJLEPSZA JEDENASTKA 2. LIGI:
Tomasz Wietecha (Stal Stalowa Wola), Adam Orłowicz (MKS Kluczbork), Łukasz Ganowicz (MKS Kluczbork), Michał Czarny (Stal Stalowa Wola), Chris Edwards (Wisła Puławy), Dariusz Pawlusiński (Raków Częstochowa), Mariusz Muszalik (Energetyk ROW Rybnik), Tomasz Wróbel (Rozwój Katowice), Łukasz Sekulski (Stal Stalowa Wola), Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec), Konrad Nowak (Wisła Puławy)

wislapulawy.pl

***

PS. Przed laty – jeden z moich tekstów w  „Sporcie” dotyczył angielskiego plebiscytu „Player of the Year”. Wówczas wygrał go Liam Brady z Arsenalu (później Juventus i Sampdoria). Już wówczas uznawałem, że to właśnie ONI-sami piłkarze powinni wybierać bo wybiorą ze znawstwem i szacunkiem do siebie. Gdzieś w archiwach Zbyszka Śledzia pewnie moje obserwacje są. Później był sukces w Player of the Year Holendra Fransa Thijssena, który grał w Ipswich Town… Czasy się zmieniły – dziś nawet France Football „sprzedał złotą piłkę” i najmniej to FF się liczy w wyborze piłkarza numer 1. To nie żadna pretensja – to obserwacja. Telewizja i internet doprowadziły do tego, że o numer 1 decyduje „żel i uroda”,  a nie statystyki, skuteczność, popularność i mistrzostwa! Ale to już inna para kaloszy… Pewnie wkrótce pogadamy o tym ze Zbyszkiem Śledziem i …

lubelskapilka.pl / hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.