romek
czwartek, 1 stycznia 2015, 16:03

Słynne mecze lubelskiej piłki / Tempo 1966 * Motor Lublin – Stal Rzeszów 3:1 (1:1)! Sokołowski lepszy od Domarskiego!

Herb-sokolowski

Stalą Rzeszow, wówczas 7. zespołem I ligi. W 1/32 Piłkarze z Lublina wygrali 2:1 w Radomiu z miejscowym Radomiakiem. Kibice liczyli na dobrą grę i sprawienie sensacji – to nic że psychicznie spadkowicze mogli być podłamani, lecz los zetnął ich z mocnym zespolem I ligi.

Wprawdzie Jan Domarski nie był jeszcze tak sławny, jak później ale o jego talencie mogły świadczyć snajperskie dokonania w różnych reprezentacjach, w których skutecznie konkurował z Jarosikiem, Lubańskim, czy Sadkiem.

W Stali grał też w pucharowym zestawieniu świetny Joachim Krajczy, napastnik mający za sobą mecze w reprezentacji. W koszulce z białym orłem zagrał też bramkarz Majcher.

Domarski3Gwiazdą Motoru był nadal Witold Sokołowski, który w drugoligowym debiucie zdobył dla zespołu 8 goli. Motor zanotował za dużo remisów, gdyby wygrał przynajmmniej sześć  spotań, które zremisowal – II liga bałaby obroniona.

Puchar Polski mógł „porażkę” w postaci spadku z II ligi nieco ‚osłodzić’.

Ciekawostka – niestety, na podstawie relacji w Tempie nie znaleźliśmy odpowiedzi na pytanie, czy najlepszy na boisku Witold Sokołowski, który ustrzelił hattricka, którąś z bramek wbił z wolnego (?). Bo od zawsze podkreślamy,  że specjalistą w tym elemencie gry był nieprzeciętnym.

Piłkarz meczu: Witold Sokołowski (Motor)

***

1/16 Pucharu Polski / 11 listopad 1966

choinkaMotor Lublin – Stal Rzeszów 3:1 (1:1)

1:0 Witold Sokołowski 13
1:1 Jan Domarski 18
2:1 Witold Sokołowski 67
3:1 Witold Sokołowski 87

Sędzia: Janusz Marcinkowski
Widzów: 5 tys.

Motor:  Wężyk – Mróz (Szafrański), Szklarek, Brysiak, Rześny, Widera, Garbiec, Sokołowski, Neuman Świerk, Luzia.

Stal:  Stanisław Majcher, S. Skiba, Kohut, R. Skiba, Janiak, Krajczy, Boguszewski, Domarski,  Bonia (co ciekawie, w kadrze Stali był też piłkarz o nazwisku Bania),  Stawarz.

hs/Słynne mecze lubelskiej piłki

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.