niedziela, 28 grudnia 2014, 11:37

Słynne mecze lubelskiej piłki / Motor Lublin – Wawel Kraków 2:0 * Sensacyjny sukces po golach Gałdy i Rybczyńskiego!

Herb-szafranskiTo był rok 1964  – w piłkarskim Pucharze Polski III-ligowy Motor wygrał 2:0 z II-ligowym Wawelem Kraków. Wcześniej Motor ograł 5:0 Wisłokę Dębica, toteż kibice w sile 2 tysięcy liczyli na wyrównany mecz.

– Wykorzystując przychylny wiatr gospodarze przeprowadzali ataki na bramkę gości. Niestety, te akcje nie były zbyt dynamiczne – napisał reporter.

Później srogi w ocenie gry gospodarzy reporter dodał, że „motorowcy” atakowali nieporadnie, a goście starali się utrzymać wynik remisowy do przerwy. I że najczęstszym fragmentem gry gości było „podanie do bramkarza”.

Zamiar gości utrzymania wyniku remisowego do przerwy zniweczył Henryk Gałda. – W 30 minucie otrzymuje on dokladne podanie od Franciszka Dąblewskiego i z jedenastu metrów lokuje piłke w siatce.

Po przerwie, pomimo przeciwnego teraz wiatru Motor uzysakał zdecydowaną przewagę, bramkarz gości Janusz był poddawany trudnym egzaminom. Jednak w 59 minucie Dąblewski wykonywał rzut wolny, strzelił mocno i bramkarz musiał odbić piłkę, która dostała się pod nogi Rybczyńskiego, który strzelił na 2:0.

Od 77 minuty Motor gral w dziesięciu – po tym jak arbiter usunął z boiska Gałdę.

Najlepsi w Motorze: Widera, Dąblewski i Szafrański