romek
piątek, 26 grudnia 2014, 07:47

Liga wspomnień * Tempo 1964 / Chłopaki pana Stasia!

tempo

W Lidze wspomnień kolejny refleks „Złotego ROKU 1964”. Niemal każdy klub w województwie się rozwijał – kwitła piłka w Ludowych Zespołach Sportowych. Dziś kolejna wizyta w archiwalnych zasobach Zbyszka Śledzia. I kolejny epizod odnotowany przez wydawane w Krakowie Tempo. Tym razem chcemy przypomnieć zespół juniorów Stanisława Rudnickiego. Jego kapitanem był nie kto inny, tylko znany w Lublinie, Świdniku i Krasnymstawie Jan Lisiewicz…

Jego ekipa juniorów Motoru wygrała rozgrywki z przewagą7 punktów, a strzeliła ponad 80 bramek w 18 meczach. Niestty – później niewielu z tych piłkarzy odniosło sukcesy w seniorach.

rudnicki

Stanisław Rudnicki

choinka

Ch+éopaki Rudnickiego

JJ / Materiały z archiwów Zbigniewa Śledzia


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.