romek
wtorek, 2 grudnia 2014, 08:47

ZAMOŚĆ / Hetman Zamość – reaktywacja (?)

hetmanWszystko wskazuje na to, że wyborczy sukces Andrzeja Wnuka w Zamościu stanie się zarzewiem powrotu na piłkarską mapę Polski Hetmana Zamość. Już kilka lat temu działacze, którzy pozbawieni zostali możliwości współpracy z władzami miasta – zapowiedzieli, że nie ustaną w działaniach na rzecz powrotu  Hetmana do ligowych tabel. Kibice zaś nie uznawali i nie uznają karkołomnych zawirowań wokół historycznej nazwy klubu – klubu posiadającego znaczący udział w historii Zamościa, oraz województwa lubelskiego i zamojskiego.

– Usiłowanie zlikwidowania Hetmana, to tak jakby ktoś usiłował zlikwidować Chelsea, Barceloną, czy Cracovię  – mówili starsi wiekiem kibice w Zamościu.

Po wyborczym zwycięstwie Andrzeja Wnuka – w Zamościu coraz głośniej o reaktywacji Hetmana.

Klubu, którego swoją historią „przerasta” na Lubelszczyźnie jedynie Lublinianka.

rd

PS. Podczas zimowej przerwy będziemy przypominać  – jak co roku – legendarne mecze Hetmana, wielkich piłkarzy, działaczy, wielkie zwycięstwa i dramatyczne przegrane.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.