romek
środa, 24 września 2014, 05:29

3:3 / Andrzej CAŁKA (Płomień/Spartan Nieledew): – Gramy o awans…

CałkaLiderem klasyfikacji Top 10 OPEN dla najlepszych strzelców lubelskich boisk jest Andrzej Całka – napastnik Płomienia/Spartana Nieledew (A klasa Zamość). Strzelił już 15 bramek…

= Tyle goli na początek rundy jesiennej to nie lada osiągnięcie. Która z tych 15-tu bramek był najważniejsza?

=  Jak na razie najważniejszą bramką była dla mnie bramka z Potokiem Sitno. To był ciężki mecz, stan murawy był słaby. Remisowalismy 2:2 do 80 minuty, a gospodarze próbowali jeszcze zmienić wynik.  Stali słabo z miejscem w tabeli i za wszelką cenę chcieli wygrać – cały czas atakowali. Ale my wykorzystaliśmy kontrę. Mariusz Musiał zagrał mi wysoką piłkę za obrońców na 16 metr, bramkarz gospodarzy wyszedł do piłki, lecz go uprzedzilem i „lobem” wpakowalem piłkę do bramki. Wygraliśmy wtedy 3:2.

= Skąd się wziął Andrzej Całka w zamojskiej piłce?

= Jak na razie grałem tylko w Unii Hrubieszow. Jak dobrze pamietam to było to 4 lata temu. Piłka nożna to moje hobby, już od najmłodszych lat marzyłem żeby studiować na AWF i się dalej rozwijać,  a w przyszłości zagrać gdzieś w wyższej lidze. Jak na razie połowę marzenia się spełniło.

= Czy Płomień stać wygrać, awans? Kiedyś był to świetnie zorganizowany klub z mocnym sponsorem – zakładami w Nieledwi? O ile pamiętam – grał tu świetny później bramkarz Sebastian Łukiewicz…

= Oczywiście, że Płomień stać na awans i będziemy razem z kolegami dążyli do tego. Mamy młody zespół i wiem, że spokojnie damy radę sobie w wyższej lidze. Niestety, wspomniany zakład się rozpadł i już nie sponsoruje Płomienia. Pomaga nam samorząd.

= Kto będzie najgroźniejszy w walce o premię?

= Orkan Bełżec, który gra dobrą piłkę i jest na 2 drugim miejscu, także z tą drużyna będzie bój o wejście do okregowki . Ale jesteśmy liderem i to inne drużyny muszą czuć stres przedmeczowy i się głowić jak nas zaskoczyć.

hs/lp.pl

PS. W naszej klasyfikacji TOP 10 OPEN prowadzi Andrzej Całka 15, przed Krystianem Oleszczukiem (Unia Hrubieszów) – 12 i Adamem Skulimowskim (Wawel Wąwolnica) – 11. Przypominamy, że w historii rankingu wygrywali: 2012/ Paweł Chochowski -42 (Górnik 1979 Łęczna), 2013/ Paweł Chochowski – 47 i 2014/Wojciech Więcaszek (Włodawianka) – 41


Komentarze do '3:3 / Andrzej CAŁKA (Płomień/Spartan Nieledew): – Gramy o awans…' (1)
  • www8 lat temu Bezpośredni link

    Andoria Mircze wojtek baran 9 bramek

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.