romek
sobota, 20 września 2014, 07:44

70-lecie Startu 1944 Krasnystaw / Jak narodził się hymn?

wojciePo długich staraniach i poszukiwaniach osób, które będą chciały – w większości za darmo – pomóc w powstaniu hymnu Startu, wreszcie jest. Wszystko zainicjował były piłkarz Startu, oraz wieloletni działacz Ireneusz Wojciechowski.

Patrząc (a przede wszystkim słuchając) tekstu, wydaje się że to taka prosta sprawa. Tak jednak nie było i trzeba było wielu, bardzo wielu starań ze strony Pana Irka, aby ten hymn ujrzał światło dzienne i dotarł do uszu. Jest już gotowy do odtwarzania a premiera miała miejsce podczas  obchodów 70 – lecia Startu w Krasnostawskim Domu Kultury 16 września 2014 r.

Wierni kibice naszego klubu składają serdeczne podziękowania Ireneuszowi Wojciechowskiemu za wielki wkład w powstanie tego hymnu.

Hymnem mogą pochwalić się naprawdę nieliczne kluby:

Hymn STARTU Krasnystaw (słowa):

Chłopcy na START !
Do boju! Po zwycięstwo !
Z wami jest siła
Odwaga oraz męstwo
Choć każdy wie
Jak strzelać trzeba gole
To siła tkwi
W drużynie i w zespole
Do boju! Do boju ! Do boju !
Po zwycięstwo !
Więc grajcie fair
W otwarte grajcie karty
Jak grał nasz START
W roku czterdziestym czwartym
Do boju ! Do boju ! Do boju ! Po zwycięstwo !
Hej !

TEKST: Saturnin Naliwajko – znany krasnostawski tekściarz
MUZYKA: profesor nadzwyczajny UMCS, dr hab. Mariusz Dubaj – kompozytor, pianista, pedagog.

Muzyka i tekst powstały za darmo.

Śpiew, nagranie, mastering  –  Andrzej Bandosz

Aranżacja – Sławomir Kula.

Nazwiska sponsorów aranżacji:

1. Gaweł Piotr
2. Kędzierski Waldemar
3. Dziegieć Adam
4. Grabias Marcin
5. Flak Krzysztof
6. Miś Marcin
7. Wojciechowski Ireneusz
8. Stasiuk Igor
9. Grzesiak Robert

start1944.krasnystaw.pl / Robert Grzesiak / foto – prezes Startu odznacza piłkarzy, którzy tworzyli historię klubu w latach 80-tych: Ireneusza Wojciechowskiego (zainicjował narodziny hymnu) i Mirosława Dębskiego – piłkarza i trenera Startu, który grał też w Lubliniance i Hetmanie Zamość.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.