romek
piątek, 5 września 2014, 07:57

Jamcito pisze z oddali (232) / Słaby start beniaminków V ligi zamojskiej…

jamcitoWprawdzie za sprawą kapryśnej aury nie odbyło się najważniejsze spotkanie piątej ligowej kolejki pomiędzy Gromem Różaniec, a Huczwą Tyszowce to jednak na brak emocji nie można było narzekać.

Przede wszystkim przewodząca rozgrywkom Unia Hrubieszów przywiozła z Frampola komplet punktów. To zadanie nie było przedsięwzięciem zbyt skomplikowanym ze względu na to, że przeciwnikiem był słaby jednak beniaminek. Dotąd Włókniarz sprawił dwie niespodzianki remisując z Koroną Łaszczów oraz Huczwą Tyszowce, ale w starciu z Unią nie przedstawił żadnych piłkarskich argumentów i poległ z kretesem. Unia kroczy od sukcesu do sukcesu, lecz swoją prawdziwą wartość przyjdzie jej pokazać później, w meczach z Roztoczem, Gromem, Igrosem, Victorią. Cieszy, że kibice w Hrubieszowie mają tego świadomość i nie podbijają za wcześnie bębenka.

Roztocze Szczebrzeszyn musiało stoczyć ciężki bój z mocną i w tym sezonie Victorią Łukowa/Chmielek. Początek był wyśmienity, bo już w czwartej minusie padła pierwsza oczekiwana przez gospodarzy bramka. I na tym się jednak skończyło, gdyż Victoria to trudny przeciwnik.  Jednak i ten gol zapewnił Roztoczu komplet punktów i wysokie miejsce w tabeli.

Koncertowo gra Igros Krasnobród. Tym razem przekonała się o tym Olimpia Miączyn przegrywając gładko 4:0. Warto pamiętać, że Igros ma zaległe spotkanie z Ostoją Skierbieszów i w przypadku jego wygrania zrówna się punktami z liderem. Już teraz widać, jak trafnym posunięciem działaczy Igrosu było powierzenie funkcji trenera Jackowi Paszkiewiczowi. Nie dość, że dobrze poukładał zespół to jeszcze sam strzela bramki. Pogratulować.

Podniósł się wreszcie z kolan Gryf Gmina Zamość. A odbyło się to kosztem Sparty Łabunie, która nadal gra jak zaczadzona. Widocznie doświadczonemu trenerowi Ireneuszowi Suchowierzchowi potrzeba więcej czasu na przypomnienie swoim podopiecznym, jak należy grać w piłkę nożną. Bo kopać to chyba nie zapomnieli.

Ostoja Skierbieszów opuściła wreszcie kompromitujące ją ostatnie miejsce w tabeli. Nastąpiło to za sprawą zwycięstwa (3:1) nad beniaminkiem z Łaszczówki. Być może to oznaka końca chwilowego kryzysu i początek marszu w górę tabeli, czyli tam, gdzie jest odpowiednie dla tej drużyny miejsce.

W górę tabeli pofrunął też Sokół Zwierzyniec. Wyprawa do Wożuczyna mogła zakończyć się różnie, ale w 68 minucie po strzale Świerczyńskiego goście podnieśli ręce do góry. Sparta w tej rundzie jest cieniem samej siebie i jej wysiłki zmiany niekorzystnego wyniku spełzły na niczym. W Wożuczynie czas już na alarm.

            Swoich kibiców nie zawiodła tym razem Korona Łaszczów, która zeźlona klęską z Gromem Różaniec wyjechała do Dereźni Solskiej szukać pomsty i rehabilitacji. Udało się. Goście, po bramkach Przemysława Wawrycy, Piotra Borowiaka i Roberta Martyniuka pewnie (1:4) mecz wygrali. I oby tak było dalej, bo zespół jest do rozgrywek dobrze przygotowany. Trzeba jedynie wykasować z umysłu „wywrotkę” z Gromem i wszystko pójdzie dobrze.

Po pięciu rozegranych kolejkach zaczyna niepokoić postawa beniaminków. Zespoły te, bez wyjątku, okupują dolny rejon tabeli i jeśli ta tendencja się utrzyma to już w rundzie jesiennej ich sytuacja stanie się nie do pozazdroszczenia. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, że zamojska okręgówka jest od kilku sezonów wyjątkowo silna i nowicjuszom nie jest łatwo zadomowić się w takim wymagającym towarzystwie. Szkoleniowcy beniaminków winni jednak przyjąć zasadę, że „pierwsze koty za płoty” i dostosować intensywność treningów do V-ligowych wymagań. W przeciwnym razie przyjdzie odbyć drogę powrotną do A-klasy.  Jeszcze na wszystko jest czas.

 Jamcito / lkskorona.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.