romek
czwartek, 4 września 2014, 08:28

sendsport.pl poleca / Roman Koltoń * Mundial życia – Kazimierz Deyna…

pol_ps_Deyna-czyli-obcy-miekka-oprawa--2179_1Autor: Roman Kołtoń
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2014
Cena okładkowa: 39,00 zł.
ISBN: 978-83-7785-476-1
Ilość stron: 544
Oprawa: miękka
Wymiary (mm): (wysokość), (szerokość)
Papier:
Kolor:
Opisywane kluby: Legia Warszawa, Manchester City, San Diego Sockers
Opisywane dyscypliny: piłka nożna
Statystyki, tabele: nie

——————————————————————————–
Opis: Roman Kołtoń nakreślił portret Deyny na tle jego wielkich rywali w X finałach mistrzostw świata w 1974 roku, Franza Beckenbauera i Johanna Crauyffa. W biografii jednego z najwybitniejszych polskich piłkarzy wszech czasów przeczytamy nie tylko informacje o złotym medalu z 1972 roku i srebrze za trzecie na mistrzostwach w 1974 roku.

Dziennikarz telewizji Polsat na ponad pięciuset stronach rozważa rozwój kariery Deyny, gdyby urodził się po drugiej stronie żelaznej, kurtyny. Nie brakuje tu tez polityków, próbujących zaprzęgać Deynę do propagandowej machiny. Kołtoń stara się również przynieść odpowiedź na pytanie dlaczego oficer ludowego Wojska Polskiego nie mógł zagrać w barwach Realu Madryt.

Deyna czyli obcy jest pierwszą pozycją serii Mundial życia, w której przedstawiani będą najwybitniejsi polscy piłkarze.

sendsport.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.