romek
wtorek, 2 września 2014, 07:41

Serokomla Janowiec / 60 – lat historii… czyli spotkanie ze starą fotografią

serokomlaW czerwcu świętowaliśmy 60-lecie naszego klubu jeśli chodzi o oficjalny udział w rozgrywkach ligowych. Jednak okazuję się, że pionierzy lokalnego futbolu biegali za piłką w Janowcu znacznie wcześniej. Zdjęcie które zamieściłem znalazła w domowym archiwum Pani Teresa Matuszewska.

Foto pochodzi z 1941 r.! Z osób rozpoznanych są na tej fotce: P.  Zenon* Bulzacki * P. Piotr Wojas (z Oblas) * P. Henryk * Filipowski, P. Zdzisław * Blicharski i P. Feliks * Wójcik (był listonoszem).

Jeśli rozpoznajecie jeszcze kogoś – prośba wpisujcie w komentarzach. Po raz kolejny prosimy – jeśli posiadacie w domowych archiwach podobne „ perełki” – podsyłajcie a chętnie je opublikujemy.

serokomla.futbolowo.pl

PS. Jak widać każdy klub ma swoją historię – jedni piszą monografie, inni robią wystawy i wspominają kolegów, jeszcze inni szukają bezcennych fotografii. Każde spotkanie ze starą fotografią to jakaś historia, którą daje się spisać, czy opowiedzieć… Ciekawe – co dzisiaj robią obecni na fotce chłopcy z Janowca (?). Np gość, który do zdjęcia ubrał krawat i bezdyskusyjnie – dołożył do tego herb (stoi drugi z lewej)…


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.