piątek, 15 sierpnia 2014, 20:40

Głosy, opinie, odgłosy… / Ireneusz ZIĘTEK (Victoria Rybczewice) o inauguracji z Tajfunem na remis 3:3!

W inauguracyjnym meczu w klasie A, Victoria Rybczewice zremisowała 3:3 z Tajfunem Ostrów Lubelski. Strzelca najważniejszej bramki Ireneusza Ziętka, zapytaliśmy jak do tego doszło…

= Jak wypadła inauguracja A klasy w Rybczwicach?

=  Pierwsza połowa to 3-0  dla gości. Mimo niezłego początku w 23 min fatalny błąd obrony – prezent dla przyjezdnych i 0-1. Jeszcze na dobre Victoria nie otrząsnęła się po stracie bramki, a już po nieporozumieniu w obronie traciliśmy drugą bramką. Po 3 min było już 0:3. Wcześniejszy przebieg meczu nie zapowiadał takiego pogromu. Warto zaznaczyć że zestawienie obrońców w dzisiejszym meczu było wymuszone absencją trzech podstawowych defensorów (J .Bomby, R. Sidora, J, Magryty).

= No to można było się załamać…

= W przerwie następuje zmiana ustawienia – Victoria ma atakować. w 55 min historyczną bramkę w A klasie dla Victorii cudownym trafieniu z 25 metrów zdobywa P. Kasak. Victoria narzuciła swój styl gry, co doprowadziło do zdobycia kontaktowego gola w 62 min przez Grzegorza  Topyłę. W tym momencie kibice uwierzyli, że można zagrać o cała pulę. Tajfun został zepchnięty na własną połowę. Co chwila dochodziło do sytuacji strzeleckich. W 80 min wszedłem na boisko i miałem farta –   po znakomitym dośrodkowaniu z prawej strony strzałem głową doprowadziłem do remisu. Zabrakło czasu na postawienie kropki nad i. Drużyna jednak pokazała charakter -podnosząc się po kiepskiej pierwszej części. Inauguracja wypadła w ocenie trenera na plus.