romek
piątek, 15 sierpnia 2014, 13:08

3:3 / Hubert SIERPIEŃ (Grom Kąkolewnica): – Asysta to obowiązek…

= Był czas, że nazwisko Sierpień wymieniano głównie jako strzelca goli. Od jakiego czasu częściej jesteś asystentem? Czy trudno się przestawić?
 
= Myślę że nie jest trudno, wiadomo że drużyna jest najważniejsza i jeśli kolega znajduje się na lepszej pozycji,  obowiązkiem  mu podać. Taka jest również rola skrzydłowego – dogrywanie do napastnika.
 
= W ubiegłym sezonie miałeś ponad 20 asyst i na lubelskich boiskach to najlepszy wynik. Która była najcenniejsza?
 
= Dwie asysty najbardziej utkwiły mi w głowie, reszty praktycznie nie pamiętam bo było ich sporo. Mecz z LKS Dwernicki Stoczek Łukowski graliśmy w dziesiątkę od bodajże 20 minuty, moje podanie pod koniec pierwszej połowy wykorzystał Rafał Krasuski. W drugiej połowie moją indywidualną akcję wykończył strzałem do pustej bramki Andrzej Głowniak. Uważam,  że te dwie asysty należały do ważniejszych, ponieważ pozwoliły nam na utrzymanie przewagi punktowej nad resztą drużyn.
 
= Czym różni się IV liga od V-tej?
 
= Na pewno boiska – to znaczy ich jakość! Ogólnie jeśli chodzi o poziom to jest zbliżony. W piątej lidze są trzy-cztery drużyny które się wyróżniają.
 
= Z Kryształem Werbkowice – w derby debiutantów – przegraliście 0:3…
 
= To jest tak – w meczu trzeba mieć też szczęście i to w odpowiedniej chwili. Nam zabrakło go kiedy przegrywaliśmy 0:1, goście tego dnia to szczęście mieli.
 
rd
 
PS. Hubert Sierpień zaliczył już także na boiskach IV ligi asystę i bramkę w wyjazdowym meczu z Rykami (2:1).

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.