niedziela, 10 sierpnia 2014, 21:47

Wystartowała IV liga. Pierwszego gola w 5 minucie meczu Powiślak – Janowianka strzelił Łukasz Giza. Strzelił nawet drugą – na 2:0…Ale to nie Giza został bohaterem kolejki. Dla nas jest to strzelec gola dla Janowianki – Piotr Chmiel, który przy stanie 2:2 w 90 minucie dał 3 punkty swojemu zespołowi. Jak znacie nasz portal – co roku staramy się inaczej relacjonować rozgrywki. W tym sezonie podkreślać będziemy wartość asystentów i strzelców „Złotych bramek”. Nawiasem mówiąc, to uważamy że na przykład jeśli dwóch snajperów zdobywa tyle samo goli, lepszy w tabeli powinien być ten, który strzelił więcej bramek za 3 punkty. Takich jaką strzelił w 90 minucie Chmiel.

Niby to dopiero pierwsza kolejka, ale wygrana beniaminka z Werbkowic zaskoczyła wszystkich. Nie jest powiedziane, że nie będzie on taką samą rewelacją rozgrywek jaką była Victoria w debiutanckim sezonie.

We Włodawie jedni mówią pewnie o pechu inni: – Za bardzo cofnęliśmy się do tyłu po czerwonej kartce dla Kamila Wójtowicza  po dwóch żółtych kartkach – 25 minut graliśmy w osłabieniu. Najgorsze jest to, że Marcin Saja został odwieziony do szpitala i prawdopodobnie poleciały mu w kolanie wiązadła albo łękotka. Włodawa po utracie dwóch bramek dostała trzecią –  już wtedy graliśmy w 10.  Sędzia mecz przedłużył 7 minut, gole padły w 94 i 96 Dwa celne strzały i nerwówka zrobiła się ale liczy się wygrana.  Trzy punkty na koncie najważniejsze. Czerwona kartka?  Kolega cieszył się po strzelonej bramce a sędzia zinterpretował że odzywał się do kibiców. Przemilczę temat – skomentował Andrzej Fliszkiewicz.

***

Omega Stary Zamość – Lewart Lubartów 1:3 (0:0)
Bramki: Luann (55) – Bijan (65), Kosmala (80), D. Niewęgłowski (90).

Orion Niedrzwica Duża – Czarni Dęblin 3:1 (1:1)
Bramki: Białek (45), Szymuś (58), Gutek (68) – Kowalik (31).

Łada 1945 Biłgoraj – Orlęta Łuków 4:1 (3:0)
Bramki: Konopka (12), Kuliński (20), Pyda (45), Skrzypek (84) – Soćko (54).

Włodawianka Włodawa – Opolanin Opole Lubelskie 2:3 (0:0)
Bramki: Borodiuk (90), Wysokiński (90+3) – Rodzik (50), Rożek (68, 83).

Górnik II Łęczna – AMSPN Hetman Zamość 0:0

Powiślak Końskowola – Janowianka Janów Lubelski 2:3 (2:0)
Bramki: Giza (5, 29) – Piecyk (50), Mierzwa (57), Chmiel (90).

Kryształ Werbkowice – Victoria Żmudź 6:0 (2:0)
Bramki: Nieradko (10 z karnego), Rybka (29), Poterucha (63, 77), Wojtowicz (75), Kulik (88).

Ruch Ryki – Grom Kąkolewnica 1:2 (0:1)
Bramki: Bułhak (80) – Chromik (35), Sierpień (64).

rd /

Komentarze do 'IV liga / Prowadzi beniaminek…. * Inauguracja dla Janowianki i Piotra Chmiela… * Fliszkiewicz o meczu we Włodawie' (1)