romek
piątek, 8 sierpnia 2014, 13:22

Zawada / II Turniej im. Jana Wojtaszka…

Druga edycja święta poświęconego wybitnemu działaczowi klubu Echo Zawada odbyła się z wielką pompą, bo rywalizacja trwała aż przez 3 dni. Organizatorzy zorganizowali łącznie 5 turniejów piłkarskich dla różnych kategorii wiekowych. Nie zabrakło także konkursów z wiedzy o patronie turniejów. Aby przeczytać pozostałe informacje kliknij więcej.

To nie turnieje piłkarskie i rywalizacja sportowa w tych dniach była najważniejsza. Celem przewodnim pierwszych 3 dni sierpnia na stadionie w Zawadzie było wspomnienie Śp. Jana Wojtaszka, osoby – krótko mówiąc – niezwykłej. Jesteśmy przekonani, że spośród oldbojów, którzy rywalizowali w niedzielę, każdy piłkarz słyszał o tej wielkiej dla sportowej Zamojszczyzny postaci.

Najmłodsi w zdecydowanej większości – rzecz jasna – nie wiedzieli kim był pan Janek, ale słuchając poruszającego przemówienia wyczytanego przez trenera Krzysztofa Rysaka, choć trochę zarysował się przed nimi obraz tej wybitnej jednostki. Organizatorzy w poruszający sposób okrasili minutę ciszy, przy której rozbrzmiewała melodia z piosenki Ennio Morricone – Once upon a time in the West (wzorem boisk hiszpańskich, gdzie ta melodia wybrzmiewa podczas minuty ciszy poświęconej osobie, która zapisała się w historii złotymi zgłoskami lub po wielkich katastrofach). Wiele osób przyznało, że w oku zakręciła im się łezka. Kolorytu rozgrywkom piłkarskim dodawał komentarz trenera Krzysztofa Rysaka, który z mikrofonem w dłoni czuł się nie gorzej, niż na ławce trenerskiej. Przeprowadzono także konkurs z wiedzy o Janie Wojtaszku…

Czytaj ciąg dalszy… – http://gryfgminazamosc.futbolowo.pl/news,2454826,ii-turniej-im-jana-wojtaszka-w-pilce-noznej.html


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.